porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT
  • Dariusz Chrabalowski

Chateaubriand: czym jest? To wino czy potrawa?

Chateaubriand to potrawa, a nie nazwa wyszukanego francuskiego wina.  Do pomyłki może skłaniać fakt, że wiele win francuskich w swojej nazwie ma słowo château (zamek, pałac). Oznacza ono w tym przypadku winnicę. Jednak nazwa potrawy ...

Chateaubriand, polędwica chateaubriand dodano: 08.04.2016 16:58

Jakie koncerty uczczą 206. urodziny Chopina w Filharmonii Narodowej?

206. urodziny Fryderyka Chopina, przypadające 1 marca 2016 roku, uczczone zostaną m.in. Koncertami Urodzinowymi na estradzie Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ponad cztery miesiące po Konkursie im. Chopina wystąpią tam dwaj najlepsi pianiści ubiegłorocznej rywalizacji.

filharmonia, Fryderyk Chopin dodano: 24.02.2016 16:34

100 milionów pasażerów na pokładzie Wizzaira. Ilu Polaków?

Węgierska tania linia lotnicza Wizzair odnotowała stumilionowego pasażera. Tę liczbę osiągnęła w ciągu 11 lat działalności. W tej wielkiej rzeszy pasażerów ogromną grupę stanowią Polacy.

podróże lotnicze, port dodano: 22.10.2015 18:07

Czy obelisk w Paryżu jest łupem wojennym Napoleona?

Wiele osób sądzi, że obecność obelisku z Luksoru na Placu Zgody w Paryżu wiąże się z cesarzem Napoleonem I. A nawet że ukradł go on jako łup wojenny.

cesarz, Egipt dodano: 26.07.2015 18:51

Kto ubiega się o organizację zimowych igrzysk olimpijskich 2022?

31 lipca 2015 r. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma wybrać na gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich 2022. Na ostatniej prostej pozostali dwaj kandydaci. Inni wcześniej się wycofali.

MKOl, zimowe igrzyska olimpijskie dodano: 08.07.2015 22:51
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.