porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Doświetlenie poddasza: oknem połaciowym czy lukarną? Okno połaciowe i lukarna oświetlają pomieszczenia poddasza w różny sposób. ...
Jak urządzić łazienkę, z której będzie korzystało dziecko?

Łazienka przyjazna dzieciom, czyli jaka?

Dla dzieci trzeba stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń. Udogodnienia warto wprowadzić zwłaszcza w łazience, aby mogły z niej korzystać samodzielnie.

Pułapką dla dziecka może się stać śliska podłoga, za gorąca woda w kranie, urządzenia elektryczne, a także środki czystości i detergenty.

Łazienka dla dzieci - bez poślizgu

Nie tylko na podłodze może się poślizgnąć dziecko. Warto wybrać wannę ze specjalnie wyprofilowanym dnem – karbowane lub ryflowane - w której ryzyko upadku jest bardzo małe. W tradycyjnej wannie warto rozłożyć matę antypoślizgową, wykonane z bezpiecznego dla skóry tworzywa. Mata może również zastąpić dywanik łazienkowy, zwłaszcza wtedy, gdy na podłodze są śliskie płytki.

 Bez poparzeń

Małemu dziecku łatwiej będzie posłużyć bateria termostatyczną niż samodzielnie ustawić temperaturę mieszając ciepłą i zimną wodę w tradycyjnej baterii. Woda z baterii termostatycznej ma zwykle temperaturę pomiędzy 15 a 65°C, a co ważne dzięki funkcji zapamiętywania ustawionych parametrów, będzie bezpieczna przy każdym użyciu. Utrzyma stałą temperaturę, nawet przy znacznych wahaniach ciśnienia w instalacji.

Z wygodnym dostępem

Dzieciom warto kupić specjalne antypoślizgowe podesty, które pozwolą im wygodnie korzystać z umywalki. Jeśli sięgają z podestu na półkę warto w jej pobliżu zamontować dodatkowy uchwyt, który ułatwi utrzymanie równowagi.

To, co może być dla dziecka niebezpieczne, powinno być usunięte z pola jego widzenia. Urządzenia elektryczne warto zamknąć w szufladzie, Podobnie środki czystości lepiej jest umieścić w szafce – nie tylko nie szpecą łazienki, ale nie prowokują dziecka, by sprawdziło, co jest w opakowaniu. Gdy dzieci są bardzo małe, szuflady i drzwiczki szafek powinny mieć odpowiednie blokady.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 13:02
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.