porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaka powinna być kolejność wykańczania domu lub mieszkaniu? W jakiej kolejności prace wykończeniowe?
Jaka powinna być kolejność wykańczania domu lub mieszkaniu? W jakiej kolejności prace wykończeniowe? Jaka powinna być kolejność prac wykończeniowych? Najpierw pomalować ściany czy ...
Montaż bidetu wiszącego - na jakim stelażu instalacyjnym zamontować bidet wiszący?

BIDET W ŁAZIENCE. Jak zamontować bidet podwieszany? Jaki stelaż instalacyjny?

BIDET W ŁAZIENCE. Jak zamontować bidet podwieszany? Jaki stelaż instalacyjny?

Podwieszany bidet i miska ustępowa ułatwiają utrzymanie łazienki w czystości.

fot.: GEBERIT
Bidety podwieszane cieszą się coraz większą popularności. Taki bidet montuje się do ściany na specjalnym stelażu instalacyjnym, którym można kupić w komplecie z bidetem lub oddzielnie. Jak zainstalować bidet wiszący?

Jakie są zalety podwieszanego bidetu?

Podwieszaną ceramikę łazienkową, czyli wiszący bidet i miskę ustępową, doceniło już wiele osób. Podwieszany bidet i sedes instaluje się łatwo, szybko i co najważniejsze, takie rozwiązanie pozwala ukryć nieestetyczne elementy przyłączeniowe. Zastosowanie w łazience bidetu podwieszanego wpływa także na estetykę tego wnętrza. Łazienka z wiszącym bidetem i sedesem wydaje się bardziej uporządkowana, łatwiej jest umyć wiszące elementy wyposażenia i posprzątać dokładnie podłogę wokół nich.
Bidet podwieszany można zamontować na wybranej, najbardziej odpowiadającej nam wysokości – dzięki czemu ułatwimy sobie korzystanie z bidetu.

Na jakim stelażu powiesić bidet?

Do podwieszanych bidetów przeznaczone są specjalne stelaże instalacyjne. Do wyboru mamy stelaże do lekkiej zabudowy, które obudowuje się odpornymi na działanie wilgoci płytami gipsowo-kartonowymi oraz stelaże do zabudowy ciężkiej – które obmurowuje się np. cegłą.

Te pierwsze pozwalają nam ograniczyć prace do minimum. Stelaże instalacyjne do lekkiej zabudowy przystawia się do ściany lub montuje w lekkiej ściance szkieletowej. Jeśli chcemy, aby stelaż znajdował się w płaszczyźnie ściany możemy też wybrać jego tańszy rodzaj – przeznaczony do zabudowy ciężkiej. Przykręca się go do ściany murowanej i obmurowuje cegłą lub bloczkami z betonu komórkowego.

Zobacz, jak zamontować stelaż instalacyjny w lekkiej ściance działowej
PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> BIDET W ŁAZIENCE. Czy warto zamontować bidet? Czy bidet jest potrzebny? Ile kosztuje bidet?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Stelaże instalacyjne do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Co trzeba wiedzieć? Stelaże instalacyjne do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Co trzeba wiedzieć?

Stelaże instalacyjne ułatwiają aranżację łazienki i montaż urządzeń sanitarnych oraz późniejsze utrzymanie czystości. Do czego można je wykorzystać?

BIDET W ŁAZIENCE. Czy warto zamontować bidet? Czy bidet jest potrzebny? Ile kosztuje bidet? BIDET W ŁAZIENCE. Czy warto zamontować bidet? Czy bidet jest potrzebny? Ile kosztuje bidet?

Bidet w łazience chyba nikogo już nie dziwi. Stał się on bowiem jej standardowym elementem wyposażenia. Wielu inwestorów, aranżując łazienkę, zastanawia się jednak czy warto montować bidet....

Bidet czy bidetta w łazience? Co lepsze? Bidet czy bidetta w łazience? Co lepsze?

Zastanawiając się nad wyborem bidet czy bidetta w naszej łazience najczęściej kierujemy się komfortem użytkowania urządzenia. Bidetta uchodzi za poręczniejsze rozwiązanie od bidetu, choćby dlatego,...

Aktualizacja: 11.12.2012 16:32
Autor: bwysoczarska - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.