porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak chronić URZĄDZENIA ELEKTRONICZNE przed uszkodzeniem w czasie BURZY? Do czego służy instalacja przeciwprzepięciowa?
Jak chronić URZĄDZENIA ELEKTRONICZNE przed uszkodzeniem w czasie BURZY? Do czego służy instalacja przeciwprzepięciowa? W domach instaluje się dziś wiele urządzeń elektronicznych (telewizory, komputery) ...
Beton komórkowy

Bloczki z betonu komórkowego. Co o nich wiemy i dlaczego warto budować z nich domy?

Beton komórkowy to materiał przeznaczony do budowy domu. Inwestorzy wybierają go bo ma dobre parametry i szerokie możliwości stosowania. Można za jego pomocą morować ściany jednowarstwowe, dwuwarstwowe i trójwarstwowe.

Beton komórkowy - ciepłe bloczki do budowy domu

Z betonu komórkowego można budować zarówno ściany piwnic, jak i ściany naziemne. Mogą być murowane ściany zewnętrzne i wewnętrzne - ściany nośne, ściany działowe oraz ściany wypełniające.

Ze względu na bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej beton komórkowy może pełnić funkcję izolacyjną dla przegród zewnętrznych, spełniając wymagania zawarte w przepisach.

Bloczki z betonu komórkowego mają porowatą strukturę. Bardzo łatwo dają się obrabiać, łatwo je można docinać, a nawet szlifować.

Na termoizolacyjność ściany wpływa, też korzystnie niewielka gęstość betonu komórkowego, ale jednocześnie osłabia jej wytrzymałość i izolacyjność akustyczną. Współczynnik mieści się w granicach normy, ale jeśli budynek stoi w ruchliwym miejscu, poziom hałasu może być dla mieszkańców uciążliwy.

Ściany warstwowe z betonu komórkowego można ocieplać zarówno styropianem, jak i wełną mineralną lub szklaną.

Murowanie ścian na ciepłą zaprawę klejową

Ich powierzchnia w miejscu gdzie nakłada się zaprawę jest bardzo gładka, co umożliwia murowanie ścian na cienkowarstwową zaprawę klejową. Natomiast boczne ścianki bloczka są gładkie lub wyprofilowane we wpust i wypust. Gdy bloczek jest wyprofilowany to pionowych spoin nie trzeba wypełniać zaprawą, bo elementy szczelnie się zazębiają. Takie rozwiązanie bardzo dobrze wpływa na termoizolację ściany. Ściana murowana na cienką spoinę jest jednorodną przegrodą, a brak spoin pionowych nie pogarsza jej izolacyjności cieplne

Zaletą bloczków jest ich jednorodna struktura, która sprawia, że niezależnie od sposobu ustawienia w murze zawsze zachowują jednakowe właściwości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ściana jednowarstwowa - czy spełnia wymagania nowych warunków technicznych? Ściana jednowarstwowa - czy spełnia wymagania nowych warunków technicznych?

Podczas budowy domu jedną z ważniejszych decyzji jest wybór materiału na ściany zewnętrzne. Jedną z możliwości jest beton komórkowy reklamowany jako nadający się do wykonywania tanich ścian...

Jak zbudować dom pasywny? Co to jest dom pasywny?

Dom pasywny to taki, w którym zapotrzebowanie na ciepło nie przekracza 15 kWh/m²/rok, czyli jest niemal dziesięciokrotnie mniejsze niż w standardowych budynkach. W jaki sposób udaje się to...

Co może spowolnić budowę? Przerwana budowa domu - jakie mogą być przyczyny? Co może spowolnić budowę? Przerwana budowa domu - jakie mogą być przyczyny?

Nikt nie twierdzi, że budowanie jest łatwe i szybkie. Czasem wystarczy jedno drobne potknięcie lub przyczyna losowa, żeby cały plan obrócił się w ruinę. Warto jednak próbować, na przekór...

Aktualizacja: 17.04.2018 17:19
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?

Krzysztofa Tyńca zapewne pamiętają wielbiciele show „Taniec z gwiazdami” (2007 ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.