porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Schody gotowe – co wpływa na ich cenę?
Schody gotowe – co wpływa na ich cenę? Schody bolcowe, schody zabiegowe, schody spiralne – dziś możemy korzystać ...
Kiedy trzeba wziąć fakturę przy zakupie betonu?

Buduję dom - czy brać fakturę na beton?

Zastanawiasz się, czy brać fakturę na beton? Faktura jest dowodem zakupu przy rozliczeniach podatkowych, a także czymś więcej - to gwarancja zakupu towaru o przewidywalnych parametrach.

Fakturę na beton bierzesz po to, żeby dostać odliczenie podatku VAT (to do końca 2013 roku), a także po to, by mieć dowód zakupu betonu towarowego o przewidywalnej jakości.

Faktura na beton z wytwórni

Tu jest najważniejsza kwestia – minęły czasy przygotowywania betonu w małej betoniarce na budowie. Do betonowania ław fundamentowych, stropu, nadproży należy zamawiać jednorodny, atestowany beton towarowy z wytwórni betonu. Przyjeżdża samochód betonowóz, przyjeżdża pompa – cała operacja betonowania odbywa się jednego dnia, w takich samych warunkach pogodowych, przy takich samych parametrach betonu. Dla tej wygody i bezpieczeństwa solidnego budowania warto zapłacić trochę więcej i kupić beton z wytwórni. Dowodem zakupu betonu będzie właśnie faktura.

Kiedy nie bierzemy faktury na beton?

Kiedy część prac na budowie wykonuje się na czarno – nie z woli oszukania fiskusa, lecz dlatego, że taka jest praktyka taniego budowania. Jak na razie nic tego nie zmieni. Wiele mniejszych prac na budowie wykona pan Kaziu z ekipą bez wiedzy urzędu skarbowego. Na materiały i prace konstrukcyjne – dla własnego bezpieczeństwa – fakturę brać koniecznie!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Beton transparentny – co to jest? Gdzie i jak go stosować? Beton transparentny – co to jest? Gdzie i jak go stosować?

LiTraCon, transparentny beton, to rewolucja w nowoczesnym budownictwie i aranżacji wnętrz. Mnogość zastosowań tego niezwykłego materiału budowlanego wydaje się wręcz nieograniczona.

Czy warto budować dom z keramzytobetonu? Wady i zalety keramzytobetonu

Domy budowane z tego materiału mają charakterystyczny różowy kolor i chropowatą powierzchnię ścian.

Beton samoczyszczący – co to jest?

Marzysz o wiecznie czystym domu i śnieżnych ścianach? Oto rozwiązanie dla Ciebie!

Aktualizacja: 17.04.2018 17:30
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.