porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Olejowanie czy lakierowanie podłogi? Która metoda jest tańsza? Jaki sposób zabezpieczenia drewna jest najtańszy? Najmniej zapłacimy za olejowanie. ...
Trwałe płoty z plastiku

Czy warto kupić OGRODZENIE Z PCV? Ogrodzenia z plastiku

Czy warto kupić OGRODZENIE Z PCV? Ogrodzenia z plastiku

Ogrodzenia z PCV mogą do złudzenia przypominać ogrodzenia drewniane. Są jednak od nich trwalsze, bo bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

fot.: sxc.hu
Ogrodzenia z PCV są lekkie i dziecinnie proste w montażu. Nie trzeba ich co sezon malować, ani naprawiać, a jedynie przemywać wodą z detergentem. Na oko wyglądają zaś jak zwykłe płoty pomalowane na biało lub brązowo.

Ogrodzenia z PCV swym wyglądem najbardziej pasują do domów drewnianych lub wykończonych sidingiem winylowym. Montuje się je z zamkniętych profili barwionych w masie. Takie plastikowe ogrodzenia kształtem przypominają tradycyjne ogrodzenia drewniane. Do ich produkcji używa się mrozoodpornego PCW odpornego na promienie słoneczne. Firmy dają 5-6 letnią gwarancję na trwałość koloru plastikowych elementów ogrodzenia z PCV.

Dlaczego warto stosować ogrodzenia z PCV?

Ogrodzenia z plastiku są najprostsze do samodzielnego montażu, a producenci oferują wszystkie potrzebne do tego akcesoria. Plastikowy płot przypomina do złudzenia drewniany, ale nie wymaga tyle zachodu podczas okresowej konserwacji. Ot wystarczy go umyć raz na sezon wodą ze środkiem czyszczącym. Ogrodzenie z PCV nie zbutwieje ani nie zamieni się w próchno. Nie trzeba go malować ani impregnować, by zachowało trwałość i ładny wygląd.

Jak wygląda montaż plastikowego ogrodzenia?

Słupki ogrodzenia z PCV mają przekrój kwadratowy lub prostokątny. U góry zwieńczone są ozdobną zatyczką. Ich wysokość wynosi od 90 do 250 cm. Przęsła mogą być gotowe lub przeznaczone do samodzielnego złożenia w całość z poszczególnych elementów. Łączy się je wówczas wkrętami, kołkami (niewidocznymi po zmontowaniu), lub mocuje na styk, dzięki wyprofilowanym wpustom i wypustom. Przęsła ogrodzenia z PCV mają długość od 150 do 230 cm. Do ich łączenia ze słupkami stosowane są kątowniki metalowe. Mogą one być również mocowane wzajemnie za pomocą wyprofilowanych uchwytów lub prowadnic w słupkach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> BUDUJEMY OGRODZENIE. Jaki i jak głęboko fundament pod jakie ogrodzenie?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.02.2015 12:37
Autor: "Murator"
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? Co osiągnęła? Na ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.