porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pomalować ściany wielokrotnie malowane? Instrukcja krok po kroku
Jak pomalować ściany wielokrotnie malowane? Instrukcja krok po kroku Decyzja o remoncie mieszkania podjęta – czeka nas malowanie ścian. Jeśli ...
Zwrot VAT za materiały budowlane 2013. Jakie materiały budowlane podlegają zwrotowi VAT? Zwrot VAT za farby

Czy za zakup farb przysługuje zwrot VAT? Zwrot podatku VAT za materiały budowlane: zasady

2013 to prawdopodobnie ostatni rok, w którym można odzyskać część zapłaconego VAT za materiały budowlane, w tym farby. Jeśli planujesz remont mieszkania czy domu, to przeprowadź go koniecznie w tym roku! Dowiedz się, które materiały są objęte zwrotem i czy dotyczy to farb.

Gdzie znajdziesz listę materiałów podlegających zwrotowi?

Wykaz materiałów budowlanych, które podlegają zwrotowi części VAT, znajdziesz na stronie internetowej http://www.transport.gov.pl/files/0/1346/podmrozp3wrz.pdf.

Są tam wymienione te materiały, które przed wejściem Polski do Unii Europejskiej były obłożone stawką 7% VAT, po tej dacie podlegały stawce 22%, a od 2011 r. – 23% (odzyskać można różnicę między 8 a 23%).

Które materiały uprawniają do zwrotu VAT?

W wykazie jest 87 pozycji, w których są pogrupowane różnego rodzaju towary wykorzystywane do budowy i remontów budynków. Znajdują się tu między innymi wyroby z drewna (listwy, klepka, parkiety, okna, drzwi), tapety papierowe, wyroby ze sztucznego tworzywa, szkło budowlane, wyroby ceramiczne (cegły, płytki, sanitariaty), cement, wapno, gips i wyroby z tych materiałów, wyroby metalowe, grzejniki, kotły, kuchenki domowe, przewody elektryczne, panele podłogowe i wiele innych.

Za co zwrotu nie dostaniesz?

W wykazie nie ma farb, ponieważ przed 1 maja 2004 r. były już objęte stawką 22% VAT. Nie znajdziesz tam śrub, gwoździ, mebli robionych na zamówienie (np. szaf wnękowych) ani żadnych narzędzi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.07.2013 08:03
Autor: A.Witulska
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?

Bronisław Komorowski z dumą powtarza, że ma aż pięcioro dzieci ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.