porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ściany w domu energooszczędnym – z czego budować? Materiały budowlane i konstrukcja w domu energooszczędnym
Ściany w domu energooszczędnym – z czego budować? Materiały budowlane i konstrukcja w domu energooszczędnym Ściany domów energooszczędnych muszą być sporo cieplejsze od tradycyjnych, co ...
Fuga epoksydowa czy fuga cementowa? Czym różni się fuga epoksydowa od fugi cementowej? Zalety fugi epoksydowej. Co trzeba wiedzieć o fudze epoksydowej?

Fuga epoksydowa. Czym różni się od tradycyjnej cementowej? Fuga epoksydowa: jakie ma zalety?

Fugi epoksydowe najlepiej sprawdzają się w miejscach, które są narażone na wilgoć lub silne zabrudzenia. Mają o wiele więcej zalet niż tradycyjne fugi cementowe. Dlaczego warto zdecydować się na fugi epoksydowe? Co trzeba o nich wiedzieć?

Fugi epoksydowe są nieco trudniejsze w aplikacji i droższe niż cementowe. Mają jednak sporo zalet, którymi przewyższają fugi cementowe.

Fugi epoksydowe: lista zalet. Dlaczego są lepsze od fug cementowych?

W przypadku fug cementowych pociemniałe, zaplamione i zatłuszczone miejsca między płytkami pojawiają się często po paru latach użytkowania. Jest to problem, z którym bezskutecznie walczą perfekcyjne gospodynie domowe. Brud wnika w fugi tak głęboko, że nie da się go niczym doszorować.

Dodatkowo, w miejscach szczególnie mocno użytkowanych i narażonych na wilgoć, fugi cementowe wykruszają się. Problemy te nie występują podczas użytkowania fug epoksydowych. Są one bardzo gładkie i odporne na brud, nawet na plamy z tłuszczu, wina lub kawy. Ponieważ mają właściwości kleju epoksydowego, to bardzo silnie łączą się z bokami płytek i nie wykruszają się.

Przez tradycyjne fugi cementowe po pewnym czasie przenika wilgoć, natomiast fugi epoksydowe nie przepuszczają ani pary wodnej, ani wody.

Fugi epoksydowe: wady

Fugi epoksydowe nie są jednak bez wad. Trzeba pamiętać, aby po skończonej pracy usunąć pozostałości fugi epoksydowej z powierzchni płytek. Jeżeli pozostawi się je za długo, doczyszczenie posadzki będzie bardzo trudne.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Fuga do płytek - jaką wybrać na ogrzewanie podłogowe? Fuga do płytek - jaką wybrać na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w polskich domach. Z reguły nad tego typu instalacją montuje się płytki. Jednak wypełniając szczeliny między płytkami fugą musisz...

Jak nakładać fugę epoksydową? Instrukcja spoinowania fugą epoksydową

Fuga epoksydowa mniej się brudzi niż tradycyjna cementowa, ale jej aplikacja wymaga skupienia, szybkości oraz staranności, aby zabrudzenia po fugowaniu nie pozostały na stałe na płytkach. Jak...

Zaprawa do spoinowania mozaiki. Jaką wybrać?

Spoinowanie mozaiki to ostatni i bardzo ważny etap jej montażu. Spoina odgrywa rolę dekoracyjną, podkreślając zdecydowanie lub subtelnie (przez zastosowanie kontrastowej lub stonowanej kolorystyki)...

Aktualizacja: 11.04.2013 17:58
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.