porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaką wybrać podłogę do kuchni? PRAKTYCZNE RADY
Jaką wybrać podłogę do kuchni? PRAKTYCZNE RADY Dobra podłoga w kuchni jest odporna na wszystko. Nie powstają ...
Co to znaczy buć EKO?

Jak być eko i czy to się opłaca?

Jak być eko i czy to się opłaca?

Okna może na równie skutecznie i taniej, niż preparatami chemicznymi umyć środkiem przygotowanym w domu.

fot.: Marcin Czechowicz
Dla niektórych ekologia oznacza przede wszystkich rezygnację z wygody i dotychczasowych przyzwyczajeń. Opinie te nie są pozbawione racji. Ekologia oznacza bowiem wpojenie sobie nowych nawyków, ale korzyści z niej odczuje w dużej mierze twój portfel.

Co oznacza bycie eko na co dzień?

Ostatnio modny temat to segregowanie śmieci. I to pewnie przychodzi na myśl większości z nas, gdy myślimy dzisiaj o ekologii. Segregowanie śmieci to pierwszy krok do bycia eko. W wielu miejscach na świecie recykling stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Dzięki niemu chronisz zasoby naturalne planety i jednocześnie oszczędzasz na rachunkach – za segregowane śmieci płacisz bowiem mniej.

Bycie eko to oczywiście nie tylko selekcja odpadów. To również oszczędzanie wody i energii. Racjonalne użytkowanie mieszkania się opłaca. Niższe rachunki za prąd i wodę to Twoja korzyść, jeśli tylko zmienisz pewne przyzwyczajenia. Dlatego pamiętaj o wyłączaniu światła w pomieszczeniach, w których aktualnie nie przebywasz, zakręcaniu kurków z wodą podczas mycia zębów, braniu prysznica zamiast kąpieli, nie pozostawianiu urządzeń w trybie „stand by”.

Eko domownicy i ich dom

Bycie eko to również budowa ekologicznych domów, o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię. Takie są np. domy pasywne. Dzięki wprowadzeniu różnych rozwiązań i elementów konstrukcyjnych w domu pasywnym straty ciepła są bardzo niskie, a bieżące rachunki małe. Domy pasywne to nowy trend w budowaniu domów, który warto rozważyć w momencie podjęcia decyzji o budowaniu własnego domu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie materiały budowlane są ekologiczne?

Bardzo trudno uzyskać dane na temat tego, ile emisji CO2 i SO2 wiąże się z produkcją i rozkładem danego materiału budowlanego. Dlatego jeśli nie ma takich danych, lepiej wybierać materiały naturalne...

Dom zaprojektowany w zgodzie z naturą, czyli jaki?

Chcesz wykorzystać w swoim domu atuty natury, słońca, cienia? Weź sobie do serca te uwagi specjalistów od projektowania domów energooszczędnych i ekologicznych.

Jak prowadzić ekologiczną budowę?

Budowa w zgodzie z naturą - omawiamy 3 ważne cechy takiego budowania: planowanie, które pozwoli ograniczyć straty materiałów; ograniczenie ilości odpadów budowlanych i nadzór na każdym etapie, który...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:46
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA

Małgorzata Domagalik jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziennikarek ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.