porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak poznać, czy STARY DOM Z DREWNA nadaje się do przeniesienia? Jeśli chcesz kupić stary drewniany dom z zamiarem przeniesienia go ...
Koszty budowy domu - jak je obniżyć? Na czym nie warto oszczędzać?

Jak tanio wybudować dom? Na czym można zaoszczędzić?

Mówi się, że budowa domu to studnia bez dna. Jak obniżyć koszty budowy? Budować możesz tanio nie popełniając błędów na budowie i budując dom na miarę, dopasowany do potrzeb twojej rodziny. Oszczędzanie na materiałach budowlanych raczej nie wyjdzie ci na dobre. Sprawdź, na czym możesz zaoszczędzić, budując dom.

Wybudować domu tanio raczej nie radzę. Cudów nie ma – tanio może niestety oznaczać też byle jak. Po co ci dom, który po zakończeniu budowy trzeba zacząć remontować?

Tanio, ale mądrze też możesz budować. Oto kilka rad, które sprawdziły się w praktyce:

  • Wybierz odpowiedni projekt. Dom za duży, z balkonami, z wielospadowym dachem to duży i niepotrzebny wydatek. Dla rodziny 4-5-osobowej w zupełności wystarczy dom o powierzchni użytkowej 150 m2.
  • Nie buduj piwnicy.
  • Nie oszczędzaj na ścianach i dachu, czyli konstrukcji domu. Oszczędzaj na materiałach wykończeniowych i wyposażeniu, bo to jest skarbonka bez dna.
  • Uzyskaj promocję na materiały. Możesz kupować w jednej hurtowni albo szukać okazji.
  • Wybieraj ekipy ze średnimi cenami robocizny. Ci najtańsi są niebezpieczni, bo prawdopodobnie budują słabo. Ci najdrożsi wcale nie gwarantują najwyższej jakości.
  • Zapewnij sobie bezpłatny albo tani transport materiałów. 
  • Nie buduj „bogatego” ogrodzenia. Po co?!
  • Zapewnij sobie fachowy nadzór. Największe oszczędności na budowie wynikają z błędów niepopełnionych. Najdroższe jest poprawianie.
  • Pracuj na budowie. Proste prace kosztują. Możesz je wykonać sam.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Niższe rachunki za ciepło: OGRZEWANIE, DOGRZEWANIE, ZMIANA NAWYKÓW Niższe rachunki za ciepło: OGRZEWANIE, DOGRZEWANIE, ZMIANA NAWYKÓW

O tanim ogrzewaniu czy też zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie marzy każdy inwestor. Opłaty za ogrzewanie wpływają bowiem w znaczący sposób na domowy budżet. Wraz z rosnącą ceną paliw wzrastają...

Zbuduj z nami swój dom! Jak wybrać odpowiedni projekt domu? Zbuduj z nami swój dom! Jak wybrać odpowiedni projekt domu?

Wybór projektu domu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu jego przyszłych mieszkańców. Różnorodność dostępnych projektów pozwala na dopasowanie domu do naszych potrzeb. Aby jednak dobrze wybrać,...

Jak zbudować dom w ciągu jednego roku? Czy to możliwe? Jak zbudować dom w ciągu jednego roku? Czy to możliwe?

Możliwe. Nowy dom może być gotowy do zamieszkania nawet po 24 godzinach. Wszystko zależy od tego, co mamy, czego oczekujemy i na co nas stać.

Aktualizacja: 21.03.2016 13:01
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.