porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Niewidoczny system rynnowy. Jak wygląda montaż i konserwacja?
Niewidoczny system rynnowy. Jak wygląda montaż i konserwacja? Dążąc do ograniczenia elementów na fasadzie, projektanci coraz chętniej ukrywają ...

Jak odświeżyć balkon na wiosnę?

Jak odświeżyć balkon na wiosnę?
fot.: thinkstockphotos.com
Sprawdź przed sezonem, w jakiej kondycji jest twój balkon po zimie.

Płytki i fugi

Po zimie mają tendencję do pękania. Jeżeli tak się dzieje, jedynym ratunkiem jest wymiana na nowe, naprawianie jest rozwiązaniem na krótko. To samo z fugami. W sklepach są spoiny odporne nie tylko na mróz, ale i wilgoć, działanie grzybów oraz pleśni. Warto wybrać fugę do płytek wzmocnionych, które nie przyjmują łatwo brudu ani nie ulegają przebarwieniom.

Balustrada

Po zimie często wymaga odnowy. Papierem ściernym usuwamy starą farbę, odsłaniając czysty, surowy metal. Następnie malujemy trzy warstwy: antykorozyjną warstwę gruntującą, farbę podkładową, farbę nawierzchniową. Do malowania sztachet i słupków najwygodniej używać niezbyt szerokich pędzli o naturalnym lub sztucznym włosiu.

Ściany

Jeżeli mieszkasz w bloku, pamiętaj, że twój balkon nie powinnien wyróżniać się wśród innych np. krzykliwym kolorem. W przypadku domu kolor dopasuj do elewacji. Do malowania użyj specjalnych farb elewacyjnych, które są odporne na wahania temperatury oraz opady atmosferyczne.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaka podłoga na balkon? Wymieniamy płytki i deski.

Gdy posadzka na balkonie lub tarasie jest niestabilna (ma popękane płytki, wykruszone fugi czy wypaczone deski), najwyższy czas ją wymienić. Mówimy, jak to zrobić. Szybko i profesjonalnie.

BALKON – do kogo należy? Co lokator może zrobić ze swoim balkonem? BALKON – do kogo należy? Co lokator może zrobić ze swoim balkonem?

Czy z balkonem, który przylega do mieszkania, lokator może zrobić wszystko? Ewentualny nieporządek na balkonie jest z pewnością sprawą mieszkańca, ale czy podobnie jest, gdy na balkonie zawiśnie...

Aktualizacja: 27.03.2015 09:31
Autor: Delfina
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Klaus Barbie. „Rzeźnik z Lyonu” złapany przez łowców nazistów

Klaus Barbie, znany jako „Rzeźnik z Lyonu” był jednym z ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.