porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kwitnące pnącza - jakie można wybrać?
Kwitnące pnącza - jakie można wybrać? Pnącza wybieramy biorąc pod uwagę wymagania roślin, ich ekspansywność oraz ...
Budowa domu - nim zamówisz projekt domu.

Jak pracuje architekt, który ma zaprojektować nasz dom?

Jak pracuje architekt, który ma zaprojektować nasz dom?

Jak pracuje architekt, który ma zaprojektować nasz dom?

fot.: Gettyimages.com
Klient przychodzi do architekta i musi wiedzieć, za ile chce zbudować dom. Architekt zaś ma tak sondować klienta, by wiedzieć, jaki dom będzie optymalny i najlepszy. I taki dom zaprojektować. Proste, ale ile trzeba zadać pytań...

Architekt musi zacząć pracę od wizyty na działce i poznania warunków lokalnych. Anachronizmem jest projektowanie zza biurka! Projektant musi zobaczyć położenie działki, ale też to, co na niej rośnie, co ją zacienia, co warto by zasłonić, a na jaki widok dom otworzyć. Niby oczywiste, jednak w praktyce różnie bywa...

>>> Jak znaleźć dobrego ARCHITEKTA, który zaprojektuje dom twoich marzeń? [KLIKNIJ]

W rozmowie z klientem powinno pojawić się wiele podstawowych pytań i odpowiedzi.  Oto taka lista:

  • Jaką technologię budowy wybrać? To zadanie architekta – przedstawić kilka propozycji.

  • Jaki będzie koszt budowy? Kosztorys budowy porządkuje wiele – wielkość domu, zastosowane materiały, czas budowy, sposób budowy – dom po klucz czy system gospodarczy?

  • Czy projekt jest racjonalny? Nie tylko wielkość domu decyduje o tym, czy dom jest zaprojektowany rozsądnie. Ważne jest usuwanie wszystkich zbędnych ozdobników i rozrzutności, od wielokrotnie łamanego dachu i wieżyczek zaczynając. Piękno tkwi w prostocie.

  • Czy bryła domu jest pomyślana jako energooszczędna? Chodzi o zwartą bryłę z minimalną liczbą połaci.

  • Czy dom jest zorientowany na słońce? Dalece nierozsądne byłoby dziś nie uwzględnienie przy projektowaniu stron świata. 

  • Czy konstrukcja budynku jest optymalna? Jakże często powstają domy, na których można bez uszczerbku dla konstrukcji postawić czołg; fundamenty, które śmiało uniosłyby i budowlę wielopiętrową.

    I kolejne pytania, których celem jest opisanie optymalnego projektu do zbudowania za założony na początku budżet.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak znaleźć dobrego ARCHITEKTA, który zaprojektuje dom twoich marzeń?

Dobry architekt to skarb – jeśli znajdziemy z nim wspólny język, na pewno zaprojektuje nam dom naszych marzeń. Jak jednak znaleźć dobrego architekta?

Jaki projekt domu wybrać? Czym się kierować przy wyborze projektu domu? Jaki projekt domu wybrać? Czym się kierować przy wyborze projektu domu?

Oczekiwania co do projektu domu są dość standardowe. Na pewno salon na dole, sypialnie na poddaszu. A reszta? Oto dwa ważne wskazania do wyboru dobrego gotowego projektu.

Projekt gotowy domu: kiedy warto się zdecydować? Ile kosztuje projekt gotowy domu?

Oferta projektów gotowych domu jest coraz bogatsza. Można wśród nich znaleźć domy o przeróżnej architekturze: małe, duże, parterowe, piętrowe, z dachem płaskim, spadzistym, o różnej powierzchni, w...

Aktualizacja: 08.04.2014 07:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.