porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PODCINANIE MURÓW - na czym polega ta metoda walki z wilgocią w budynku? W domu o podstawie 100 m² podcinanie murów wraz z ...
Czym zasłonić rury instalacji gazowej, wodnej i kanalizacyjnej

Jak ukryć rury instalacyjne: WODNE, KANALIZACYJNE, GAZOWE?

Widoczne rury poprowadzone po ścianach zniweczą każdy zamysł aranżacyjny i oszpecą pomieszczenie. Podpowiadamy, jak temu zaradzić: w jaki sposób ukryć rury wodne i kanalizacyjne, a w jaki rury instalacji gazowej.

Maskowanie rur wodnych i kanalizacyjnych

Rury wodne i kanalizacyjne można obudować, pozostawiając do nich dostęp konieczny w razie awarii. Można to zrobić płytami gipsowo-kartonowymi albo sklejką wodoodporną. Takie maskujace powierzchnie można wykończyć płytkami ceramicznymi, tapetą albo po prostu pomalować. Najwygodniejsze są ekrany, które można zdemontować - zamocowane na magnesach.  Rury umieszczone w narożnikach łazienki czy pod sufitem można zabudować zrobionymi na wymiar szafkami.

Uwaga! Materiały, z których są zrobione rury, mogą mieć specyficzne wymagania, na przykład rury stalowe przed zabudowaniem powinny być zabezpieczone podkładową farbą antykorozyjną, a rur miedzianych nie wolno zatynkować.

Maskowanie rur gazowych

Większym problemem jest ukrycie rur instalacji gazowej, ponieważ powinny one być prowadzone na powierzchni ścian. Jest jednak sposób, by i one stały się niewidoczne - dopuszczalne jest ułożenie ich w bruzdach wykutych w ścianie i osłonięcie łatwo usuwalną masą tynkarską lub wentylowanym ekranem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak się łączy rury kanalizacyjne? [SPRAWDZONE RADY] Jak się łączy rury kanalizacyjne? [SPRAWDZONE RADY]

Instalacja kanalizacyjna jest jednym z prostszych domowych systemów, który z powodzeniem można wykonać bez pomocy fachowca. Podstawa to prawidłowe połączenie rur.

Jakie rury kanalizacyjne? [SPRAWDZONE RADY] Jakie rury kanalizacyjne? [SPRAWDZONE RADY]

Z jakich materiałów są robione rury kanalizacyjne? Do jakich zastosowań są przeznaczone rury z poszczególnych materiałów? Omawiamy rury z polipropylenu, polietylenu, polichlorku winylu i żywicy...

JAK POMALOWAĆ: Zobacz, jak usunąć pęknięcie w ścianie? JAK POMALOWAĆ: Zobacz, jak usunąć pęknięcie w ścianie?

W każdym budynku – zarówno w mieszkaniu jak i w domu – może zdarzyć się, że na ścianie zauważymy pęknięcie. Jeśli nie jest to bruzda sięgająca głęboko wewnątrz ściany, można takie pęknięcie w ścianie...

Aktualizacja: 21.03.2016 14:22
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]

Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji 2015. Była wokalistka zespołu Varius ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.