porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Inteligentny dom. Przegląd praktycznych rozwiązań do inteligentnego domu Inteligentne domy w Polsce nie są jeszcze powszechne, ale niektóre ...
Pilarka dla majsterkowicza

Jak wybrać dobrą pilarkę tarczową?

Pilarki tarczowe przeznaczone są do przecinania desek na deskowanie, desek podłogowych, słupków ogrodzeniowych, płyt OSB, blatów kuchennych, paneli podłogowych itp. Mogą być wykorzystywane do przecinania różnych tworzyw sztucznych, na przykład plastikowych rur i rynien.

Pilarka tarczowa: najważniejsze parametry

Wybierając pilarkę zwróć uwagę na 2 następujące parametry:

  1. Głębokość cięcia - w uproszczeniu oznacza to, jak grubą deskę da się przeciąć;

  2. Moc - im większa tym większa jest wydajność cięcia - tarcza mniej zwalnia podczas zagłębiania się w materiał.

Pilarki tarczowe: ciekawe opcje

Niektórzy producenci oferują pilarki, dla których problem maksymalnej głębokości cięcia właściwie nie istnieje. Można bowiem odczepić od nich standardową tarczę i zamiast niej domontować piłę łańcuchową. Taką pilarką da się nawet ścinać drzewka w ogrodzie.

Niektóre pilarki mają też elektroniczny mechanizm odpowiadający za utrzymanie jednakowej prędkości obrotu tarczy podczas cięcia materiałów o różnej twardości (nie zwalnia pod naporem materiału).

Do pilarek można podłączać worek, do którego będzie odsysany pył powstający w czasie cięcia. Zamiast worka można domontować pojemnik z mikrofiltrem.

Ciekawostką są wzierniki montowane w osłonce tarczy, przez które można obserwować linię cięcia. Są też pilarki, któr oprócz wziernika mają lampkę podświetlającą.

Firmy produkujące pilarki mają zazwyczaj bogatą ofertę różnego rodzaju tarcz: do szybkiego cięcia, do cięcia precyzyjnego, do różnych materiałów. Oprócz tarcz oferowane są także frezy tarczowe i soczewkowe. Bardzo pomocna jest metalowa prowadnica, ułatwiająca cięcie równoległe - często sprzedawana jest razem z narzędziem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej? Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?

Pilarki tarczowe przeznaczone są do przecinania elementów drewnianych lub drewnopochodnych. Ich ostre zęby mogą być niebezpieczne. Zobacz, jak prawidłowo obsługiwać takie narzędzia.

Aktualizacja: 02.08.2014 13:23
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kazimiera Szczuka to jedna z najgłośniejszych polskich feministek. Często udziela ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.