porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyznaczyć POZIOM PODKŁADU PODŁOGOWEGO, by między pomieszczeniami nie było progów? Jeśli nie chcemy posadzek w poszczególnych pomieszczeniach łączyć progami, zawczasu ...
Jak wyciszyć dom przy lotnisku lub często uczęszczanej szosie?

Jak zapewnić CISZĘ W DOMU znajdującym się w hałaśliwej okolicy?

Jaki powinien być wymarzony dom? Przede wszystkim przytulny i cichy. Przytulną atmosferę zapewnią odpowiednio dobrane meble i elementy wykończenia, o ciszę zaś zadbają właściwie dobrane technologie oraz materiały budowlane.

Jeśli twoje mieszkanie lub dom znajduje się w głośnej okolicy - przy szosie, lotnisku lub zakładach przemysłowych, warto się dowiedzieć, jakie rozwiązania zapewnią nam ciszę.

To, ile dźwięków przeniknie przez ściany zewnętrzne, zależy głównie od ich masy, a ta – od ciężaru materiałów, z których są wykonane, i ich grubości. Ciężką ścianę trudniej bowiem wprawić w wibracje.

Nie bez znaczenia jest też budowa ścian. Jednowarstwowa z lekkiej ceramiki będzie dobrze pochłaniała dźwięki. Jednak lepsza będzie pod tym względem ściana trójwarstwowa z silikatów, ocieplona wełną.

O tym, czy dom będzie nas chronił przed hałasem, decydują też okna. Najskuteczniejsze są szczelne okna z dźwiękochłonnym zestawem szybowym składającym się z tafli szkła o różnej grubości. Ponieważ jednak szczelne okna nie zapewniają dopływu świeżego powietrza, warto je wyposażyć w nawiewniki o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Cichy dom wieńczy dobrze zaizolowany dach, kryty np. dachówkami, które tłumią dźwięk spływającego deszczu lepiej niż pokrycie z blachy. Ocieplenie dachu wełną mineralną również pozytywnie wpływa na akustykę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czym wyciszyć strop w mieszkaniu? Izolacja akustyczna z korka Czym wyciszyć strop w mieszkaniu? Izolacja akustyczna z korka

Dźwięki dochodzące znad stropu, na przykład odgłosy kroków, szurania meblami bywają denerwujące, zwłaszcza, gdy w naszym mieszkaniu robi się cicho. Co zrobić, żeby dyskomfort spowodowany hałasami z...

Z czego zbudować ścianę dwuwarstwową chroniącą przed hałasem?

O tym, w jakim stopniu ściany dwuwarstwowe będą chroniły przed hałasem z zewnątrz, przesądza ich warstwa konstrukcyjna - im cięższy materiał, tym lepsza izolacyjność akustyczna.

Jak kupować wełnę mineralną? Jak kupować wełnę mineralną?

Producenci oferują różne rodzaje wełny mineralnej – rzeczywistymi różnicami pomiędzy dostępnymi materiałami są gęstość, opór cieplny i kształt. Kupując wełnę mineralną, trzeba zwracać uwagę na...

Aktualizacja: 04.09.2012 12:19
Autor: mg, Zbuduj dom
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.