porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyznaczyć POZIOM PODKŁADU PODŁOGOWEGO, by między pomieszczeniami nie było progów? Jeśli nie chcemy posadzek w poszczególnych pomieszczeniach łączyć progami, zawczasu ...
Jak wyciszyć dom przy lotnisku lub często uczęszczanej szosie?

Jak zapewnić CISZĘ W DOMU znajdującym się w hałaśliwej okolicy?

Jaki powinien być wymarzony dom? Przede wszystkim przytulny i cichy. Przytulną atmosferę zapewnią odpowiednio dobrane meble i elementy wykończenia, o ciszę zaś zadbają właściwie dobrane technologie oraz materiały budowlane.

Jeśli twoje mieszkanie lub dom znajduje się w głośnej okolicy - przy szosie, lotnisku lub zakładach przemysłowych, warto się dowiedzieć, jakie rozwiązania zapewnią nam ciszę.

To, ile dźwięków przeniknie przez ściany zewnętrzne, zależy głównie od ich masy, a ta – od ciężaru materiałów, z których są wykonane, i ich grubości. Ciężką ścianę trudniej bowiem wprawić w wibracje.

Nie bez znaczenia jest też budowa ścian. Jednowarstwowa z lekkiej ceramiki będzie dobrze pochłaniała dźwięki. Jednak lepsza będzie pod tym względem ściana trójwarstwowa z silikatów, ocieplona wełną.

O tym, czy dom będzie nas chronił przed hałasem, decydują też okna. Najskuteczniejsze są szczelne okna z dźwiękochłonnym zestawem szybowym składającym się z tafli szkła o różnej grubości. Ponieważ jednak szczelne okna nie zapewniają dopływu świeżego powietrza, warto je wyposażyć w nawiewniki o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Cichy dom wieńczy dobrze zaizolowany dach, kryty np. dachówkami, które tłumią dźwięk spływającego deszczu lepiej niż pokrycie z blachy. Ocieplenie dachu wełną mineralną również pozytywnie wpływa na akustykę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Przed czym chroni roleta? [3 ZALETY ROLET] Przed czym chroni roleta? [3 ZALETY ROLET]

Rolety korzystnie wpływają na bilans energetyczny budynku. Dobrze dobrane podkreślą charakter budynku. Wykonane z wysokiej klasy blachy aluminiowej są trwałe i wytrzymałe.

Montaż wentylacji mechanicznej krok po kroku Montaż wentylacji mechanicznej krok po kroku

Każdy dom musi mieć instalację wentylacyjną. Standardowo w polskich domach jest to wentylacja grawitacyjna, ale coraz częściej zastępuje się ją mechaniczną. Umożliwia ona skuteczne wietrzenie...

Gdy dokucza ci hałas. Jakie okna wybrać?

Jeśli dom ma stanąć na przykład przy ruchliwej ulicy, warto wybrać okna, które w znacznym stopniu ograniczą dyskomfort związany z hałasem. Aby okno dobrze tłumiło dźwięki, musi mieć wysoki...

Aktualizacja: 04.09.2012 12:19
Autor: mg, Zbuduj dom
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.