porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyznaczyć POZIOM PODKŁADU PODŁOGOWEGO, by między pomieszczeniami nie było progów? Jeśli nie chcemy posadzek w poszczególnych pomieszczeniach łączyć progami, zawczasu ...
Jak wyciszyć dom przy lotnisku lub często uczęszczanej szosie?

Jak zapewnić CISZĘ W DOMU znajdującym się w hałaśliwej okolicy?

Jaki powinien być wymarzony dom? Przede wszystkim przytulny i cichy. Przytulną atmosferę zapewnią odpowiednio dobrane meble i elementy wykończenia, o ciszę zaś zadbają właściwie dobrane technologie oraz materiały budowlane.

Jeśli twoje mieszkanie lub dom znajduje się w głośnej okolicy - przy szosie, lotnisku lub zakładach przemysłowych, warto się dowiedzieć, jakie rozwiązania zapewnią nam ciszę.

To, ile dźwięków przeniknie przez ściany zewnętrzne, zależy głównie od ich masy, a ta – od ciężaru materiałów, z których są wykonane, i ich grubości. Ciężką ścianę trudniej bowiem wprawić w wibracje.

Nie bez znaczenia jest też budowa ścian. Jednowarstwowa z lekkiej ceramiki będzie dobrze pochłaniała dźwięki. Jednak lepsza będzie pod tym względem ściana trójwarstwowa z silikatów, ocieplona wełną.

O tym, czy dom będzie nas chronił przed hałasem, decydują też okna. Najskuteczniejsze są szczelne okna z dźwiękochłonnym zestawem szybowym składającym się z tafli szkła o różnej grubości. Ponieważ jednak szczelne okna nie zapewniają dopływu świeżego powietrza, warto je wyposażyć w nawiewniki o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Cichy dom wieńczy dobrze zaizolowany dach, kryty np. dachówkami, które tłumią dźwięk spływającego deszczu lepiej niż pokrycie z blachy. Ocieplenie dachu wełną mineralną również pozytywnie wpływa na akustykę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Przed czym chroni roleta? [3 ZALETY ROLET] Przed czym chroni roleta? [3 ZALETY ROLET]

Rolety korzystnie wpływają na bilans energetyczny budynku. Dobrze dobrane podkreślą charakter budynku. Wykonane z wysokiej klasy blachy aluminiowej są trwałe i wytrzymałe.

Z czego zbudować ścianę dwuwarstwową chroniącą przed hałasem?

O tym, w jakim stopniu ściany dwuwarstwowe będą chroniły przed hałasem z zewnątrz, przesądza ich warstwa konstrukcyjna - im cięższy materiał, tym lepsza izolacyjność akustyczna.

Jak kupować wełnę mineralną? Jak kupować wełnę mineralną?

Producenci oferują różne rodzaje wełny mineralnej – rzeczywistymi różnicami pomiędzy dostępnymi materiałami są gęstość, opór cieplny i kształt. Kupując wełnę mineralną, trzeba zwracać uwagę na...

Aktualizacja: 04.09.2012 12:19
Autor: mg, Zbuduj dom
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?

Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.