porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Basen ogrodowy - co ma wpływ na jego cenę?
Basen ogrodowy - co ma wpływ na jego cenę? Basen w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Latem jest ...
grill ogrodowy budowa. Czas na grillowanie - aby móc się oddawać tej przyjemności warto wybudować w ogrodzie grill

Jak zbudować GRILL Z KLINKIERU? Grill murowany i grille murowane ogrodowe

Trudno sobie wyobrazić wypoczynek w ogrodzie bez grillowania. Choć smaczną pieczeń można przyrządzić na metalowym grillu kupionym w sklepie, lepiej wybrać trwałe rozwiązanie i wymurować solidny grill ogrodowy z klinkieru.

Jak zbudować grill z klinkieru?

Ten grill pasuje wszędzie. Dzięki klasycznej formie i tradycyjnej klinkierowej cegle sprawdzi się w większości ogrodów. Niewielki, nie skupia uwagi, ale dostosowuje się do otoczenia. Dobrze się łączy z drewnem, kamieniem, betonem i z innymi materiałami, z których są zrobione nawierzchnie, altany oraz ogrodowe detale. Można go ustawić na płycie tarasu. Ruszt i palenisko są na takiej wysokości, że nawet wysokie osoby nie muszą się schylać przy pieczeniu. Ruszt umieszczony w pozostawionej między cegłami szczelinie może leżeć bliżej lub dalej od ognia. Palenisko tworzy metalowa płyta, której przedłużenie podtrzymuje zarazem blat z piaskowca (powinien być zaimpregnowany, bo piaskowiec łatwo chłonie wodę i zabrudzenia). Ceglana ścianka chroni ruszt i palenisko przed wiatrem.

Potrzebne materiały

  • cegła klinkierowa 25 x 12 x 6,5 cm – 140 sztuk

  • zaprawa cementowa M7 – 0,14 m³

  • blat ze szlifowanego piaskowca 78 x 65 x 4 cm – 1 sztuka

  • płyta ze stali nierdzewnej 168 x 78 cm – 1 sztuka

  • ruszt ze stali nierdzewnej 82 x 55 cm – 1 sztuka

  • beton klasy B15 – 0,25 m³

  • żwir – 0,37 m³

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Budowa murowanego grilla: czy wymaga pozwoleń? Budowa murowanego grilla: czy wymaga pozwoleń?

Podpowiadamy, jak wygląda kwestia budowy grilla murowanego na terenie ogródków działkowych. Jakich formalności należy dopełnić? Czy budowa grilla wymaga pozwolenia?

Jak samodzielnie zbudować grill ogrodowy? Jak samodzielnie zbudować grill ogrodowy?

Grill ogrodowy pozwoli nam cieszyć się smakiem grillowanych potraw przez większość roku. Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie piękny, funkcjonalny, murowany grill warto zastanowić się nad jego budową....

Aktualizacja: 21.03.2016 13:58
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.