porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie drewno wybrać do łazienki? Jak je zabezpieczyć?
Jakie drewno wybrać do łazienki? Jak je zabezpieczyć? Drewno nie wychodzi nigdy z mody, a nawet „podbija” nowe ...
Dobry architekt jest nie tylko autorem projektu - powinien być wsparciem również podczas budowy domu

Jak znaleźć dobrego ARCHITEKTA, który zaprojektuje dom twoich marzeń?

Dobry architekt to skarb – jeśli znajdziemy z nim wspólny język, na pewno zaprojektuje nam dom naszych marzeń. Jak jednak znaleźć dobrego architekta?

Jaki powinien być idealny architekt?

Czasami wiemy wszystko o naszym przyszłym domu: jaka ma być bryła, dach, rozkład pomieszczeń, czasami wiemy tylko, czego nie chcemy. Architekt jest po to, aby zadać nam mnóstwo pytań, które uporządkują nasze często dość chaotyczne pomysły i marzenia. Idąc do niego, wystarczy tylko wiedzieć, że potrzebujemy architekta, i znać swoje ograniczenia budżetowe. Dobry architekt objaśni nam cały proces przygotowywania projektu domu, pomoże rozpoznać nasze potrzeby i określić styl domu. Przedstawi też ofertę materiałów i dopasuje rozwiązania do naszych oczekiwań. Odpowie też na wszystkie nasze pytania w trakcie budowy domu. Architekt oprócz talentu powinien mieć również dobry kontakt z klientami, być wyrozumiały i otwarty na propozycje inwestorów.

Jak szukać dobrego architekta?

Doświadczenie uczy, że architekta najlepiej znaleźć przez tak zwaną pocztę pantoflową, z polecenia. Możemy go też wyszukać w internecie lub w czasopismach budowlanych, ale wtedy warto poprosić o telefony osób, dla których pracował, i sprawdzić ich opinie oraz efekty współpracy. Dobrze jest zapoznać się z dotychczasowymi dokonaniami architekta – przejrzeć zdjęcia realizacji lub wizualizacje projektów. Może w tym pomóc np. płyta dołączona do „Muratora”, która prezentuje kilkudziesięciu architektów domów jednorodzinnych z całej Polski wraz z ich dokonaniami.

Warto też umówić się z architektem na spotkanie. Mamy wtedy szansę poznać go bliżej, porozmawiać i prawdzić, czy mamy z nim wspólny język. Sprawdźmy też, czy ma ubezpieczenie (powierzamy mu nasze pieniądze), zapytajmy, kto zapłaci za błąd projektowy. Postępowanie w takim przypadku jest bardzo ważne, gdyż błędy się zdarzają – nie ma osób nieomylnych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie jest najdogodniejsze usytuowanie domu na działce budowlanej? Jakie jest najdogodniejsze usytuowanie domu na działce budowlanej?

Przed zakupem działki budowlanej trzeba wiedzieć, z czym wiąże się usytuowanie danej posesji w stosunku do stron świata. Podpowiadamy, jak najkorzystniej ulokować dom na działce budowlanej!

WŁASNY DOM – budować czy nie? [TEST MOTYWACJI] WŁASNY DOM – budować czy nie? [TEST MOTYWACJI]

Pierwsze pytanie: po co budujesz dom? Jaka jest najważniejsza przyczyna, dla której się na to decydujesz? Warto być przekonanym, że powód, dla którego ważysz się na budowę, wytrzyma próbę czasu.

Jak pracuje architekt, który ma zaprojektować nasz dom? Jak pracuje architekt, który ma zaprojektować nasz dom?

Klient przychodzi do architekta i musi wiedzieć, za ile chce zbudować dom. Architekt zaś ma tak sondować klienta, by wiedzieć, jaki dom będzie optymalny i najlepszy. I taki dom zaprojektować. Proste,...

Aktualizacja: 16.03.2015 00:05
Autor: "Murator"
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Kownacki - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Waldemar Kownacki - kim jest? W 1973 ukończył PWST w Warszawie ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.