porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
WNĘTRZE GLAMOUR: jak przykleić SZTUKATERIE? [PRAKTYCZNE RADY]
WNĘTRZE GLAMOUR: jak przykleić SZTUKATERIE? [PRAKTYCZNE RADY] Sztukaterie – te lekkie, z tworzywa, a nie z gipsu ...
Praktyczna i ładna podłoga w kuchni to ważny element jej wystroju

Jaką wybrać podłogę do kuchni? PRAKTYCZNE RADY

Jaką wybrać podłogę do kuchni? PRAKTYCZNE RADY

Na podłodze w kuchni dobrze sprawdzi się też drewno

fot.: Radosław Wojnar
Dobra podłoga w kuchni jest odporna na wszystko. Nie powstają na niej wydeptane ścieżki, nie ulega rozlanym sokom, tłuszczom i kawie. Nie daje się uszkodzić. Za to błysk czystości jest na niej łatwo osiągnąć.

Wybór podłogi do kuchni należy uzależnić od tego, ile osób i jak często w niej przebywa. Dla licznej rodziny, gotującej codziennie i jadającej w niej, odpowiednia będzie podłoga z materiału twardego i odpornego, który się łatwo nie zniszczy. Jeśli z kuchni korzysta sporadycznie jedna lub dwie osoby, kryterium twardości nie jest już tak obowiązkowe.

Jaka podłoga do kuchni – kamienna, ceramiczna, z tworzywa czy z drewna?

Kamienna – granit (twardszy) lub marmur. Twarda, odporna na zaplamienia.  Łatwa do utrzymania w czystości. Dość droga.

>>> Jakie płytki kamienne wybrać na podłogę w kuchni? [KLIKNIJ!]

Ceramiczna – terakota lub gres. Zwróć uwagę na nasiąkliwość, twardość, ścieralność. Impregnacja podnosi ich walory użytkowe. Najbardziej odporny jest gres porcelanowy. Każdy rodzaj nadaje się do ogrzewania podłogowe. Ceny zróżnicowane.

Wykładzina elastyczna – z PCV, linoleum, kauczuku syntetycznego. Sprzedawana w belkach o szerokośći 2-4 m. Dla tych, którzy lubią częste zmiany, można ją położyć samemu. Tania.

>>> Podłoga w kuchni: gres, drewno czy panele? Co położyć na podłodze w kuchni? [KLIKNIJ!]

Drewniana – europejskie gatunki drewna nie są tak twarde jak egzotyczne, ale lepiej znoszą nasz dość suchy klimat. Deski, klepki (tradycyjne i przemysłowe) wymagają cyklinowania i zabezpieczania. Podłogi warstwowe kupuje się zabezpieczone fabrycznie. Ceny zróżnicowane, zależnie od gatunku i rodzaju drewna.

>>> Podłoga drewniana w kuchni: czy warto? Jakie gatunki drewna sprawdzą się na podłodze w kuchni? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 13:46
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Wielki powrót polskiej aktorki! Katarzyna Wołejnio jest gwiazdą najnowszego programu ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.