porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ocieplenie domu. Jak kupować system ociepleń?
Ocieplenie domu. Jak kupować system ociepleń? Od tego, jak system ociepleniowy zostanie ułożony, zależy m.in. izolacyjność ...
Kleje do mozaiki szklanej. Jak i czym przyklejać szklaną mozaikę, aby trzymała się na ścianie latami?

Jaki KLEJ stosować do MOZAIKI SZKLANEJ?

Przed nałożeniem mozaiki należy pamiętać, aby powierzchnię pod jej plastry dokładnie wyrównać oraz oczyścić z pyłu i kurzu. Temperatura w pomieszczeniu musi być dodatnia – od przynajmniej +5 st. C do 30 st. C. Jakiego kleju użyć, żeby szklana mozaika trzymała się idealnie przez lata?

Kleje do kładzenia szklanej mozaiki oparte są na tzw. białym cemencie. Charakteryzują się jasną barwą, są elastyczne i mają wyraźnie napisane, że przeznaczone są do układania szklanej mozaiki. Z dostępnych na rynku mogą to być np. Atlas Plus biały, Kerakoll-Tenax H40, Sopro-Biała 1 czy Mapei-Buildfix. Jeśli chcemy użyć innego typu kleju, najlepiej skonsultować to wcześniej ze sprzedawcą-specjalistą lub producentem preparatu.

Jak przyklajać szklaną mozaikę?

Zawsze należy pamiętać o tym, aby nałożyć bardzo cieniutką warstwę kleju. Dlatego rozprowadza się ją grzebieniem o maksymalnej grubości zębów do 3 mm. Klej musi mieć też właściwą konsystencję (pomiędzy rzadką a gęstą). Kleju nie można rozprowadzać na zbyt dużej powierzchni, bo będzie szybko wysychał. Jednocześnie można przyklejać tylko dziewięć plastrów mozaiki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.05.2014 11:03
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Rafał Trzaskowski, byłi europarlamentarzysta i wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.