porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak ułożyć balkonową posadzkę z drewnianych podestów?
Jak ułożyć balkonową posadzkę z drewnianych podestów? To zadanie, z którym poradzi sobie każdy domowy majsterkowicz, ponieważ ...
Posadzka z paneli. Czy można układać panele drewnopochodne w łazience?

Jakie panele można ułożyć w łazience? JAK UKŁADAĆ PANELE podłogowe w łazience?

Panele zamiast płytek w miejscu gdzie często po podłodze rozlewa się woda? To nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Ale dla wielbicieli paneli jest coś specjalnego - panele wodoodporne.

Czy można układać panele drewnopochodne w łazience?

Panele pod wpływem wody pęcznieją i butwieją. Jedyne co możemy zrobić to wymienić je. Mowa o zwykłych panelach. Te zaprojektowane specjalnie z myślą o pomieszczeniach wilgotnych nie mają takich mankamentów.

Przede wszystkim mają one wodoodporna płytę nośną. Oprócz  tego łączenia pomiędzy poszczególnymi panelami są szczelne i nie przedostaje się przez nie woda.

Taka podłoga specjalnie przeznaczona do pomieszczeń typu łazienka, może być także kładziona na ogrzewaniu podłogowym – często stosowanym w łazienkach. Producenci przewidzieli też to, że woda wylana na laminowaną powierzchnię sprawia że staje się ona śliska, dlatego panele do łazienek pokryte są specjalną antypośłizgowa podłogą.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak położyć panele podłogowe? Montaż paneli KROK po KROKU Jak położyć panele podłogowe? Montaż paneli KROK po KROKU

Wbrew pozorom montaż paneli podłogowych nie jest taki trudny. Znając podstawowe zasady, uporasz się z nim w kilka godzin.

MONTAŻ PANELI PODŁOGOWYCH. Jak ułożyć panele? Co to znaczy, że podłoga jest pływająca? MONTAŻ PANELI PODŁOGOWYCH. Jak ułożyć panele? Co to znaczy, że podłoga jest pływająca?

Montaż paneli nie jest czynnością, do której zawsze potrzebny jest specjalista. Można to – przy odrobinie chęci i zmysłu majsterkowania – zrobić samemu. Musisz jednak wiedzieć, jaką...

Aktualizacja: 09.05.2012 23:27
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?
Oscary 2015. Agata Trzebuchowska, aktorka z Idy - kim jest?

Agata Trzebuchowska to młoda polska aktorka, któregoś dnia wypatrzona przez ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.