porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy można nie tynkować ścian murowanych? Surowy mur może łatwo zdominować wnętrze, ale wygląda niezwykle efektownie ...
Czym pokryć dach? Co składa się na koszt pokrycia dachu?

Jakie pokrycie dachowe jest najtańsze?

Porównując ceny pokryć dachowych, nie możesz patrzeć jedynie na cenę metra kwadratowego podstawowego materiału. Podstawowy materiał stanowi bowiem tylko 30-50% kompletnego pokrycia. Największy wpływ na koszt dachu mają elementy dodatkowe – na przykład dachówki specjalne – oraz robocizna.

Większe dachówki są droższe, ale za to mniej się ich zużywa na 1 m2 i ich montaż jest szybszy, więc tańszy. Na dachu o prostej formie pokrycie z dużych dachówek może się okazać korzystniejsze finansowo niż z drobnych elementów.

Z kolei na dachu skomplikowanym pokrycie z mniejszych dachówek może być tańsze – mniej będzie strat z docinania elementów. Aby zapewnić prawidłową wentylację pod pokryciem, na pewno trzeba zamontować więcej dachówek wentylacyjnych.

Zużyje się też więcej gąsiorów do wykończenie kalenicy i grzbietów, a także klamer i spinek koniecznych do zamontowania pokrycia.

Oczywiście tańsze materiały podstawowe dadzą w efekcie tańszy dach. Najmniej kosztują płyty bitumiczne – 17-33 zł/m2.­ Te tańsze są dostępne w arkuszach z wytłoczonym wzorem fali, te droższe imitują dachówki ceramiczne.

W podobnej cenie można kupić trapezową blachę stalową ocynkowaną, ta z kolorowymi powłokami kosztuje 30-40 zł/m2. Za tę cenę można już dostać wiele materiałów pokryciowych, od zakładkowych dachówek ceramicznych po blachodachówki stalowe.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Solidne POKRYCIE DACHU - czym wykończyć dach, żeby służył lata?

Nie bez powodu powiedzenie "mieć dach nad głową" kojarzy się nam z domem i daje poczucie bezpieczeństwa. Solidny dach to jeden z najważniejszych atrybutów domu. Jednym z elementów decydujących o jego...

Aktualizacja: 17.04.2018 17:35
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.