porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wybrać tapetę i farbę do wnętrza? Wybór koloru tapety czy farby do wnętrza nie jest sprawą ...
Czy ogrzewanie elektrycznejest drogie w uytrzymaniu? Gdzie i kiedy warto je stosować?

Ogrzewanie elektryczne: ILE KOSZTUJE, czy warto ogrzewać dom prądem?

Ogrzewanie elektryczne: ILE KOSZTUJE, czy warto ogrzewać dom prądem?
Ogrzewanie domu prądem wielu kojarzy się z gigantycznymi rachunkami. Nie musi tak jednak być. fot.: Wiktor Greg
Jeśli dom jest dobrze ocieplony, opłaca się ogrzewać go prądem. Nie ma sensu budowanie drogiego centralnego ogrzewania, kiedy można tanio ogrzewać dom elektrycznie. Gdzie sprawdzi się elektryczne ogrzewanie? Wszędzie - w całym domu, pod warunkiem, że jest on dobrze zaizolowany termicznie.

Ogrzewanie elektryczne wraca do mody! 

To nie reklama, lecz stwierdzenie faktu. W domu dobrze zaizolowanym, o zapotrzebowaniu na ciepło poniżej 40 kWh na m2 rocznie opłaca się stosować ogrzewanie elektryczne. Koszt ogrzewania elektrycznego w takim domu liczony rocznie nie będzie większy niż 400 zł miesięcznie dla budynku o powierzchni 150 m2. Na pewno jest to więc wydatek porównywalny z ogrzewaniem popularnym gazem ziemnym.

Jakie są korzyści ze stosowania ogrzewania elektrycznego?

Przede wszystkim niski koszt instalacji. Ogrzewanie podłogowe w postaci mat grzewczych czy grzejniki konwekcyjne są tańsze niż instalacja centralnego ogrzewania z kotłem grzewczym. Trochę droższe będzie ogrzewanie akumulacyjne. Wybierając prąd jako źródło ciepło nie potrzebujemy ani kotłowni, ani komina – to też oszczędność.

Gdzie ogrzewać elektrycznie?

Ogrzewanie elektryczne można konsekwentnie zastosować w całym domu. To jedyny racjonalny wybór, jeśli decydujemy się na prąd, ponieważ dublowanie sposobów ogrzewania, na przykład centralne ogrzewanie wodne i ogrzewanie elektryczne – to podwajanie kosztów.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe? Jakie koszty trzeba ponieść, chcąc mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ogrzewanie podłogowe, grzejniki podłogowe – co warto wiedzieć? Ogrzewanie podłogowe, grzejniki podłogowe – co warto wiedzieć?

Zamiast grzejników na ścianach można zamontować ogrzewanie podłogowe: elektryczne lub wodne. Rozważyć można także montaż grzejników podłogowych, innymi słowy grzejników kanałowych. W jakich...

Jakie są zalety ELEKTRYCZNEGO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO? Co warto o nim wiedzieć? Jakie są zalety ELEKTRYCZNEGO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO? Co warto o nim wiedzieć?

Decydując się na ogrzewanie podłogowe najlepiej zrobić to już na etapie projektowania domu. Warto poznać wszystkie jego zalety, przeliczyć koszty, a być może okaże się to jedynym słusznym wyborem....

Kiedy i gdzie warto zastosować ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE? Kiedy i gdzie warto zastosować ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE?

Ze względu na wysokie koszty eksploatacji elektryczne ogrzewanie podłogowe rzadko jest jedynym, czy choćby podstawowym systemem grzewczym. Za to doskonale sprawdza się jako ogrzewanie uzupełniające w...

Aktualizacja: 01.10.2013 12:00
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Magda Prokopowicz: kim była?
Magda Prokopowicz: kim była?

Magdalena Prokopowicz zachorowała na raka w wieku 27 lat. Nie ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.