porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są rodzaje KOTŁÓW GAZOWYCH? Który wybrać?
Jakie są rodzaje KOTŁÓW GAZOWYCH? Który wybrać? Ogrzewanie gazowe to jeden najpopularniejszych systemów grzewczych i przygotowania c.w.u.. ...
Blachodachówka najwyższej jakości - jaką wybrać?

Po czym poznać dobrą BLACHODACHÓWKĘ? Jaką blachodachówkę kupić?

Po czym poznać dobrą BLACHODACHÓWKĘ? Jaką blachodachówkę kupić?

Jeśli nie chcemy się narazić na niepotrzebne koszty, warto wybrać materiał od sprawdzonego producenta. 

fot.: Blach Stal
Trudno wybrać najlepszej jakości blachodachówkę w gąszczu podobnych produktów. Jak rozpoznać materiał dobrej jakości? Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę, wybierając blachodówkę. 

Grubość blachy

Od grubości stali zależy wytrzymałość mechaniczna blachodachówki. Im grubsza tym lepiej. To jednak nie wszystko. Rdzeń blachodachówki musi być wykonany z twardej i sztywnej stali. Po zbyt „miękkich” blachach nie można by było chodzić. Trudno wyobrazić sobie montaż i konserwację takiego pokrycia.

Warstwa cynku blachodachówki

Stal, nawet najgrubsza, musi być odporna na korozję. Ponieważ sama nie poradzi sobie z rdzą, trzeba ją ocynkować. Według normy PN-EN 508-1 niezbędne minimum dla ochrony rdzenia stalowego blachodachówki to powłoka cynkowa o masie 350 g/m2, a w przypadku blach z dodatkową warstwą lakieru ochronnego to 275 g/m2. Przy tej ilości cynku (275g/m2) nie musisz obawiać się wystąpienia korozji w miejscach cięcia blachy, oczywiście pod warunkiem, że zastosujesz właściwe narzędzia.

Powłoka ochronno dekoracyjna

Pierwsza linia do powlekania stalowych blach ocynkowanych ruszyła w 1968 roku w hucie należącej do szwedzkiego koncernu SSAB. Blachę powlekano wtedy poliestrem o powierzchni błyszczącej. Z czasem pojawiły się powłoki o innych parametrach i własnościach: plastizol, poliuretan oraz powłoka prelaq. Ta ostatnia w znakomity sposób łączy w sobie wytrzymałość termiczną poliestrów i wytrzymałość mechaniczną poliuretanów i plastizoli. Bardzo ważna jest też grubość powłoki blachodachówki. Jeśli masz do wyboru kilka blachodachówek, wybierz tę o najgrubszej powłoce.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Folia pod blachodachówkę – jaką wybrać? Folia pod blachodachówkę – jaką wybrać?

W sprzedaży obok zwykłych membran dachowych znajdziesz i takie, które producenci polecają specjalnie pod pokrycia z profilowanej blachy. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie błędy mogą zostać popełnione przy kryciu dachu blachodachówką?

Kupiłeś blachę dachową lub blachodachówkę i zamierzasz pokryć nią dach? Zobacz, jakie błędy mogą zostać przy tym popełnione. Sprawdź to, żeby wiedzieć jak skontrolować pracę dekarzy.

Czym zastąpić stare pokrycie z blachy?

Stare pokrycie z blachy układanej na rąbek stojący można zastąpić materiałem o takim samym lub mniejszym ciężarze - blachą stalową, blachą trapezową z aluminium, blachodachówkami, dachówkami...

Aktualizacja: 06.02.2013 11:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Domagała: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Paweł Domagała: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Paweł Domagała ma 31 lat i jest artystą wszechstronnie utalentowanym ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.