porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zaplecze gospodarcze w domu: gdzie powinny się znaleźć pomieszczenia pomocnicze?
Zaplecze gospodarcze w domu: gdzie powinny się znaleźć pomieszczenia pomocnicze? Pomieszczenia zaplecza gospodarczego powinny mieć nie tylko odpowiedni metraż, lecz ...
Jak zadbać o drzewa i krzewy owocowe w lipcu?

Prace ogrodowe w lipcu: pielęgnacja drzew i krzewów owocowych

Pielęgnacja drzew i krzewów owocowych w miesiącu lipcu jest tak samo ważna, jak wiosną. Sprawdź, co należy robić aby drzewa i krzewy obficie owocowały, i które rośliny dobrze znoszą letnie ciecie.
xxx

Pielęgnacja drzew i krzewów owocowych w lipcu:

1. Prace ogrodowe w lipcu zacznijmy od przerzedzenia zawiązków owoców, ale tylko późnych odmian jabłoni. Dzięki temu owoce, które zostały na drzewie będą większe i lepiej wybarwione.

2. Należy także zadbać o drzewa owocowe prowadzone w szpalerze. Wszystkie młode przyrosty należy przymocować do drutu. Te wyrastające w stronę międzyrzędzi, czyli oddalające się od szpaleru należy delikatnie przegiąć i też przymocować do drutu.

3. Lipcowe cięcie drzew i krzewów owocowych.

Cięcie bardzo dobrze znoszą truskawki. Czynność tą wykonujemy ok. 2 tygodnie po ostatnich zbiorach na 3-letnich truskawkach, starsze nadają się juz tylko do usunięcia z zagonów. Krzaczki truskawek ścinamy na wysokość około 7 cm i opryskujemy je środkiem grzybobójczym. 

Krzewy jagodowe prześwietlamy po zbiorach. Usuwamy chore i starsze gałązki.

Zalecane jest także letnie cięcie drzew pestkowych. Takiemu cięciu poddajemy przede wszystkim wiśnie. Zabieg ten ma na celu zwiększenie owocowania. Owoce z takiego drzewa będą zdrowsze, a rany po cięciu bardzo szybko się goją. Wycinamy chore i połamane gałęzie oraz te ze słabszymi owocami - nie będą one konkurować o soki z pozostałymi owocami.

4. Lipiec to również wysyp szkodników. Regularnie sprawdzamy, czy na drzewach i krzewach nie pojawiły się mszyce. Pierszą walkę podejmujemy stosując środki ekologiczne. Jeśli mszyce silnie zaatakowały nasze rośliny to możemy zastosować chemiczne środki, ale tylko te bezpieczne dla owadów pożytecznych. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 08.07.2015 20:57
Autor: expert
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.