porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przechowywać opał na działce?
Jak przechowywać opał na działce? To, w jaki sposób przechowujemy paliwo stałe, ma spore znaczenie ...
Jakie prace czekają nas podczas remontu kuchni? Czy na płytę gipsowo-kartonową można przykleić płytki ceramiczne?

REMONT KUCHNI. Jak szybko odnowić ściany i podłogę w kuchni?

Przeczytaj, jak szybko i sprawnie można przeprowadzić remont kuchni. Jakie czynności będziesz musiał wykonać po zerwaniu płytek ceramicznych i terakoty. Jak wyrównać podłogę w kuchni? Czy płyty gipsowo-kartonowe sprawdzą się na ścianie? Podpowiemy też, co zrobić z odpadami remontowymi.

Remont kuchni rozpoczynamy od skucia glazury i terakoty

Stare płytki ceramiczne skuwamy, korzystając z pneumatycznej młotowiertarki z funkcją kucia. Oczywiście można to zrobić tradycyjnie, za pomocą młotka i przebijaka, ale będzie to bardzo czasochłonne i męczące.

Równamy ściany

Na nierówne ściany w kuchni można nanieść zaprawę podkładową albo tynk cementowy. Taka zaprawa lub tynk będzie wiązać kilka dni. Ale jest jeszcze inny sposób, aby wyrównać ściany i nie tracić czasu. Można zastosować płyty gipsowo-kartonowe, które przyklejamy na zaprawę lub przykręcamy do stalowego rusztu przymocowanego do murowanej ściany. Następnego dnia na taką powierzchnię można przykleić nowe płytki ceramiczne lub pomalować płytę g-k farbą.

Podłoga w kuchni

Usuwamy starą posadzkę, gruntujemy podłoże, a następnie wyrównujemy cementową masą samopoziomującą (ale tylko wtedy, gdy nierówności nie są większe niż 0,5-1 cm). Jeśli nierówności są większe niż 2 cm, trzeba użyć tradycyjnej zaprawy podkładowej. Pod płytki układane na podłodze z ogrzewaniem podłogowym podkład musi być wykonany ze specjalnej masy o wysokiej elastyczności.

Gruz, połamana glazura, terakota i inne odpady po remoncie - co z nimi zrobić?

Gruz, kawałki glazury, terakoty, które są nieodzownym elementem takiego remontu można zapakować w worki z tworzywa sztucznego, grubego papieru lub folii. Polecamy te papierowe, będzie ekologiczniej. Odpady należy wywieźć na wysypisko śmieci. Można również zamówić kontener w firmie specjalizującej się w wywożeniu śmieci.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Płytki ceramiczne: jakie powinny mieć parametry? Jak wybrać dobre płytki ceramiczne? Płytki ceramiczne: jakie powinny mieć parametry? Jak wybrać dobre płytki ceramiczne?

Wybór właściwych płytek zależy od funkcji pomieszczenia, w którym mają być one położone. Inne sprawdzą się w kuchni, a inne np. w garażu. Zobacz, na jakie parametry płytek zwrócić uwagę, aby płytki...

ARANŻACJA MAŁEJ ŁAZIENKI. Jak zapewnić wygodę w małej łazience?

Każda mała łazienka – pod warunkiem że jest starannie przemyślana – powinna być funkcjonalna i ładna zarazem. Od czego zależy wygoda korzystania z małej łazienki? Czy małej łazience jest...

Co decyduje o trwałości posadzek i ścian?

Mówimy, jak i czym wykończyć ścianę i posadzkę. Na podłogę proponujemy materiały trwałe takie jak płytki gresowe i klinkier. Można też sięgnąć po naturalny kamień np. marmur, granit lub łupek. Do...

Aktualizacja: 02.03.2013 13:29
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Viola Piekut - kim jest? [KARIERA,RODZINA]

Viola Piekut podbiła polski świat mody projektami kreacji przeznaczonych zarówno ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.