porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Przenoszenie drewnianego domu - czy wymaga pozwolenia?
Przenoszenie drewnianego domu - czy wymaga pozwolenia? Chcesz kupić drewniany dom do rozbiórki i przenieść go w ...
Czy beton komórkowy to rzeczywiście dobry materiał na ściany zewnętrzne?

Ściana jednowarstwowa - czy spełnia wymagania nowych warunków technicznych?

Ściana jednowarstwowa - czy spełnia wymagania nowych warunków technicznych?

Czy beton komórkowy to rzeczywiście dobry materiał na ściany zewnętrzne?

fot.: thinkstockphotos.com
Podczas budowy domu jedną z ważniejszych decyzji jest wybór materiału na ściany zewnętrzne. Jedną z możliwości jest beton komórkowy reklamowany jako nadający się do wykonywania tanich ścian jednowarstwowych.

Z zastosowania do budowy całego domu jednego systemu wynika wiele korzyści. Poszczególne jego elementy są do siebie dopasowane, co nie tylko ułatwia i przyspiesza budowanie, ale i ogranicza koszty realizacji inwestycji. Systemowe budowanie umożliwia ponadto uzyskanie jednorodnej konstrukcji, która zapewnia wysokie parametry w zakresie termoizolacyjności. Takie systemy są oferowane między innymi przez producentów betonu komórkowego. Składają się z bloczków do wznoszenia murów, nadproży okiennych i drzwiowych, elementów stropowych oraz betonowych pustaków szalunkowych. Ważną zaletą jest możliwość wznoszenia z nich murów w technologii jedowarstwowej – bez dodatkowego ocieplenia.

>>> Jak wybrać BLOCZKI Z BETONU KOMÓRKOWEGO? Które są najlepsze? [KLIKNIJ!]

Żeby ściana jednowarstwowa spełniała wymagania warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, trzeba ją wykonać z bloczków najlżejszych odmian. Stosując takie o grubości 48 cm uzyskuje się bardzo dobrą wartość współczynnika przenikania ciepła U = 0,173 W/(m2.K), co oznacza, że pod względem izolacyjności cieplnej przewyższa ona nawet restrykcyjne wymagania, które zostaną wprowadzone dopiero w 2021 r.

Koszt budowy ściany w technologii jednowarstwowej jest mniej więcej o 15% niższy niż w technologii wielowarstwowej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Z czego można zbudować fundamenty?

Do budowy ścian fundamentowych powinno się stosować materiały o dużej wytrzymałości na ściskanie, mrozoodporne i możliwie najmniej nasiąkliwe.

Co wpływa na koszt fundamentów?

Zastanawiasz się, ile będą kosztowały fundamenty pod twój dom? Zobacz, co ma decydujący wpływ na ich cenę.

Ocieplenie metodą BSO. Czy można ułożyć nowe ocieplenie na starym? Ocieplenie metodą BSO. Czy można ułożyć nowe ocieplenie na starym?

Przed ocieplaniem domu, który został już kiedyś ocieplony od zewnątrz pojawia się zagwozdka – czy usuwać istniejący system i ocieplać od nowa, czy da się ułożyć nowy system na starym. Jak wykonac...

Aktualizacja: 18.02.2015 11:33
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest prof. Bogusław Paź? [AFERA z obrażaniem Ukraińców]

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim opublikował wpis, w którym nazywa ukraińskich ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.