porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
DOMOWA SPIŻARNIA. Gdzie zaplanować spiżarnię? W każdym domu powinny być pomieszczenia gospodarcze, które pomagają nam ...
Płyty g-k można wyginać! Podpowiemy jak zrobić ścianę po łuku

Ściana po łuku. Jak ją zrobić z płyt g-k?

Wprawdze płyty g-k nie zwiniesz w rulon, ale szybko i niedrogo możesz z niej zbudować ścianę o łagodnym łuku. Z płyt g-k możesz zbudować owalną wnękę na natrysk lub wykonać inną łukową krzywiznę na przykład obudowę fragmentu owalnego sufitu podwieszanego. Przeczytaj, jak wygiąć płyty g-k? Jak zwiększyć stabilnośc ściany łukowej?

Jak wygiąć płyty g-k w łuk?

Chcąc zbudować ścianę, wygnij profile sufitowe i podłogowe w zaplanowany łuk i zamocuj gęsto rozstawionymi kołkami rozporowymi. Kołki przykręcaj w odstępach minimum 30 cm do sufitu i podłogi. Możesz użyć zwykłych profili sufitowych oraz podłogowych “U”, które musisz ponacinać, lub kupić już od razu takie z nacięciami. Ustaw w nich słupki, w rozstawie 30 cm, czyli gęściej niż przy budowie prostej ściany. Do tak rozstawionych słupków przymocuj płyty. Płyty wyginaj zawsze w kierunku podłużnym, na mokro, używając do tego specjalnych form, lub na sucho – wyginając je bezpośrednio na słupkach. Do ścian łukowych niektórzy producenci oferują specjalne cieńsze i bardziej elastyczne płyty. Niektóre są zbrojone włóknem szklanym i laminowane matami z włókna szklanego.

Co zrobić aby zwiększyć stabilność ścian łukowych?

Dla zwiększenia stabilności ścian łukowych obuduj konstrukcję dwiema warstwami płyt układanymi na mijankę i przymocuj je do słupków blachowkrętami. Pierwszą warstwę płyt g-k przykręć wkrętami w rozstawie minimum co 40 cm, a drugą, zewnętrzną przykręć wkrętami rozstawionymi gęściej, bo w rozstawie minimum co 20 cm.

SUCHA ZABUDOWA - porównaj ceny, sprawdź parametry i wybierz na Tuznajdziesz.pl
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wykańczanie płyt g-k: na czym polega? Wykańczanie płyt g-k: na czym polega?

Płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe to bardzo popularne materiały do wykańczania ścian, skosów poddasza oraz do budowy lekkich ścianek działowych. Po ułożeniu tworzą równą powierzchnię, którą...

Jak wygładzać ściany? [3 METODY] Jak wygładzać ściany? [3 METODY]

Chcesz wygładzić ściany swojego mieszkania lub domu? Do dyspozycji masz jedną z trzech metod. Możesz zastosować gładź, płyty gipsowo-kartonowe lub specjalny papier gładziowy.

Jak naprawić okładzinę z płyt gipsowo-kartonowych? Jak naprawić okładzinę z płyt gipsowo-kartonowych?

Płyty gipsowo-kartonowe podobnie jak tynki gipsowe łatwo ulegają różnym uszkodzeniom. Poznaj metody napraw najczęstszych usterek okładzin z płyt g-k.

Aktualizacja: 22.03.2016 09:45
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA

Serialowy amant i laureat plebiscytu VIVA Najpiękniejsi, a z wykształcenia ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.