porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile czasu zajmnie pokrycie dachu dachówkami? Od czego zależy czas krycia dachu dachówkami? Dachówki trzeba zamocować do łat klamrami, spinkami lub drutem miedzianym. ...
Beton komórkowy - od fundamentów po dach

Ściany z BETONU KOMÓRKOWEGO. Jakie są ograniczenia przy budowaniu z bloczków z betonu komórkowego?

Zastosowanie określonego typu bloczków z betonu komórkowego nie powinno być dziełem przypadku. Ściany w budynku mają bowiem różne przeznaczenie - inne wymagania stawia się ścianom zewnętrznym chroniącym przed czynnikami atmosferycznymi, a inne wewnętrznym rozdzielającym głośne pomieszczenia. Jakich bloczków użyć do budowy konkretnego rodzaju ścian?

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego

Im twardsze bloczki z betonu komórkowego, tym zimniejsze - ściany zewnętrzne trzeba więc osłaniać z zewnątrz ciągłą warstwą izolacji termicznej. To ona przejmie funkcję ochrony cieplnej budynku. Można wtedy wybrać nieco tańsze i mniej kruche bloczki z betonu komórkowego o większej gęstości. Uzyskana w ten sposób wyższa nośność ścian może okazać się przydatna, na przykład, gdy budynek stoi na słabym podłożu albo za parę lat planuje się dobudowę kolejnej kondygnacji.

Ściany działowe z lekkiego betonu

Beton komórkowy jako materiał lekki z założenia źle tłumi drgania, nie jest więc dobrym izolatorem akustycznym. Aby uzyskać jak najlepszy współczynnik izolacyjności akustycznej, należy wybierać ciężkie bloczki z betonu komórkowego, które nieco trudniej wprawić w drgania niż odmiany lżejsze.

Ściany fundamentowe z betonu komórkowego

Bloczki z betonu komórkowego muszą mieć dużą gęstość, by mniej nasiąkać wodą. Poziom wody gruntowej musi się znajdować przynajmniej 70 cm poniżej pierwszej warstwy bloczków. Bloczki z betonu komórkowego muruje się na pełne spoiny pionowe i poziome, a ścianę dokładnie zabezpiecza izolacją przeciwwilgociową.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak wybrać BLOCZKI Z BETONU KOMÓRKOWEGO? Które są najlepsze?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy warto budować dom z betonu komórkowego? Wady i zalety betonu komórkowego

Z betonu komórkowego budujemy, gdy zależy nam na tempie wznoszenia domu. Sięgnijmy po niego, jeśli zamierzamy murować dom samodzielnie.

Ściana jednowarstwowa - czy spełnia wymagania nowych warunków technicznych? Ściana jednowarstwowa - czy spełnia wymagania nowych warunków technicznych?

Podczas budowy domu jedną z ważniejszych decyzji jest wybór materiału na ściany zewnętrzne. Jedną z możliwości jest beton komórkowy reklamowany jako nadający się do wykonywania tanich ścian...

Jakie elementy keramzytowe wykorzystuje się do budowy domów? Jakie elementy keramzytowe wykorzystuje się do budowy domów?

Keramzyt, zwany też glińcem, powstaje w wyniku spieniania oraz spiekania gliny. Tworzą się w ten sposób lekkie, porowate granulki. Dodaje się je jako kruszywo do mieszanki betonowej. Z tak...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:09
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.