porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ogrzewanie elektryczne: ILE KOSZTUJE, czy warto ogrzewać dom prądem?
Ogrzewanie elektryczne: ILE KOSZTUJE, czy warto ogrzewać dom prądem? Jeśli dom jest dobrze ocieplony, opłaca się ogrzewać go prądem. ...
Jak obniżyć koszty ogrzewania?

TANIE OGRZEWANIE domu i mieszkania: 7 PROSTYCH SPOSOBÓW

Koszt ogrzewania domu, mieszkania to bolączka wszystkich z nas. Niestety, ceny z roku na rok są co raz wyższe. Zobacz, co możesz zrobić, aby twoje rachunki za ogrzewanie domu były niższe. Przedstawiamy kilka sposobów, jak przetrwać sezon grzewczy.

Sezon grzewczy rozpoczęty. Zobacz, co robić, a czego nie robić, aby rachunki nie przekroczyły twojego budżetu. Jak wspomóc ogrzewanie domu?

Obniżamy koszty ogrzewania domu

1. Pamiętaj, że optymalna temperatura w pomieszczeniach to 20-21 stopni C. W takiej temperaturze czujemy się najlepiej. Podwyższenie jej spowoduje tylko wyższe rachunki.

2. Nie podgrzewaj ciepłej wody powyżej 60 stopni C, gdyż gorącej i tak nie będziesz używać.

3. W nocy podczas snu nie potrzebujemy wysokich temperatur. Zdecydowanie lepiej się śpi w temperaturze do 18 stopni C. Gdy nikogo nie ma w domu, również śmiało można przed wyjściem przykręcić termostaty przy grzejnikach, do 15-17 stopni C.

4. Mieszkanie trzeba wietrzyć, ale róbmy to intensywnie, w jak najkrótszym czasie. Gdy otwierasz okno, pamiętaj aby zakręcić zawór termostatyczny przy grzejniku.

5. Błędem bardzo często popełnianym jest zasłanianie grzejników. Meble, zasłony czy typowe zabudowy na grzejnik powodują powolne rozchodzenie się ciepła.

6. Należy ocieplać przewody, prowadzone przez nieogrzewane pomieszczenia.

7. Jeśli mieszkasz w domu, możesz zainwestować w kominek. Kominek z płaszczem wodnym ogrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania, może również podgrzewać wodę użytkową. Natomiast połączenie kominka z systemem kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze ogrzeje inne pomieszczenia w domu, a nie tylko te, w którym on się znajduje.

ZOBACZ >> ILE KOSZTUJE OGRZEWANIE PODŁOGOWE >>

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Tańsze ogrzewanie. Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu?

Według badań rachunki za ogrzewanie domu znacząco obciążają domowy budżet, dlatego warto pomyśleć o tym, jak obniżyć koszty eksploatacji urządzeń grzewczych. Sprawdź, jakie działania pozwolą na...

Ciepły dom. Na co zwrócić uwagę kupując dom, by był ciepły? Ciepły dom. Na co zwrócić uwagę kupując dom, by był ciepły?

Rachunek ekonomiczny podpowiada, że albo trzeba kupić dom energooszczędny albo kupić zwykły dom i zainwestować w jego ocieplenie. To się opłaca. podpowiadamy, jaki powinien być ciepły dom i po czym...

Ogrzewanie domu kominkiem. Czy KOMINEK może OGRZAĆ CAŁY DOM? Ogrzewanie domu kominkiem. Czy KOMINEK może OGRZAĆ CAŁY DOM?

Kominek pojawia się obcenie w większości nowo budowanych domów. Coraz częściej powodem takiej decyzji jest chęć wykorzystywania go do celów grzewczych i obniżenia w ten sposób kosztów eksploatacji...

Aktualizacja: 06.11.2014 18:04
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Polska aktorka, absolwentka łódzkiej PWSTviT oraz Szkoły Reklamy w Warszawie ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.