porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czad – kiedy i jak dochodzi do zatrucia?
Czad – kiedy i jak dochodzi do zatrucia? Palisz w piecu węglem? Masz kominek? W łazience pracuje piecyk ...
Czuki tlenku węgla, czyli skuteczna ochrona przed zaczadzeniem. Domowe czujki tlenku węgla (czadu)

Uwaga na CZAD! Gdzie zamontować czujniki tlenku węgla, CZUJNIK CZADU?

Uwaga na CZAD! Gdzie zamontować czujniki tlenku węgla, CZUJNIK CZADU?

Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia łączącego dwie funkcje, czyli czujnika tlenku węgla i dymu.

fot.: www.erlo.eu
Śmiertelnie trujący tlenek węgla jest bezwonny, nie ma smaku, nie szczypie w oczy i nie drapie w gardło. Jak więc rozpoznać czy się ulatnia? Pomoże w tym montaż specjalnego czujnika czadu. Podpowiadamy, gdzie go zamontować w domu. Gdzie umieścić czujnik tlenku węgla?

O czym należy pamiętać, aby nie narażać się na zatrucie tlenkiem węgla?

Czad, czyli tlenek węgla powstaje w wyniku niepełnego spalania paliwa np. w urządzeniach grzewczych. Może powstawać zarówno w przypadku ogrzewania mieszkań tradycyjnymi kotłami na węgiel, jak i kotłami gazowymi. Dlatego jeśli stosujesz, któreś z tych urządzeń, pamiętaj o regularnym sprawdzaniu instalacji grzewczej, przewodów spalinowych i wentylacji. Najlepiej jeśli zlecisz to fachowcom.

Czujki tlenku węgla - gdzie je kupić?

Skuteczną ochroną przed zatruciem tlenkiem węgla jest również zamontowanie w domu czujników tlenku węgla (czujników czadu). Możesz je kupić w sklepach internetowych albo w sklepach ze sprzętem AGD. Takiej czujniki często też oferują producenci systemów alarmowych. Sygnalizują one zbyt wysokie stężenie czadu w powietrzu. Detektory czadu kosztują od 50 do nawet 1 tys. zł. Powinny one działać zgodnie z normą EN50291 oraz mieć wymagane atesty. Planując zakup czujników czadu warto rozważyć kupno urządzeń, które sygnalizują nie tylko obecność CO w powietrzu ale również gazu.

Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla?

Istotne dla działania czujnika czadu jest również to, gdzie go zamontujesz. Powinien być on umieszczony w pobliżu urządzeń grzewczych, w odległości nie mniejszej niż 2 m. Unikaj miejsc przy kratach wentylacyjnych, ponieważ ruch powietrza może zakłócić działanie detektora tlenku węgla.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak nie dopuścić do zatrucia tlenkiem węgla? Jak uchronić się przed zaczadzeniem?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czujki czadu. Jaką wybrać? Czujki czadu. Jaką wybrać?

Korzystanie z urządzeń spalających paliwa może być bezpieczne, ale musimy sobie zdawać sprawę z zagrożenia, jakie stwarzają i prawidłowo je użytkować. Nie zaszkodzi tez zaopatrzyć się w detektor...

Jak nie dopuścić do zatrucia TLENKIEM WĘGLA? Jak uchronić się przed zaczadzeniem? Jak nie dopuścić do zatrucia TLENKIEM WĘGLA? Jak uchronić się przed zaczadzeniem?

Do powstania tlenku węgla, czyli czadu może dojść w pewnych warunkach podczas spalania paliw. Ten bezbarwny i bezwonny gaz już w niewielkim stężeniu w powietrzu jest bardzo niebezpieczny dla...

Jak doprowadzić powietrze do kotłowni? Jaka wentylacja zapewni bezpieczeństwo w kotłowni?

Aby urządzenia grzewcze na gaz, olej opałowy lub paliwo stałe (drewno, węgiel, pelety) pracowały bez zakłóceń, trzeba dostarczyć im odpowiednią ilość świeżego powietrza, niezbędną do prawidłowego...

Aktualizacja: 26.02.2013 09:59
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jolanta Pieńkowska od lat prowadzi najpopularniejsze programy i wydania serwisów ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.