porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Okna drewniane – czy są lepsze od plastikowych?
Okna drewniane – czy są lepsze od plastikowych? Z pewnością okna drewniane są droższe od plastikowych, jednak nadal ...
Hydroizolacja w łazience

Zabezpieczenie ścian i podłogi przed wodą: jakie powinno być w łazience?

Po kilkunastu latach użytkowania łazienka zwykle wymaga gruntownego remontu. Podczas remontu warto zadbać nie tylko o ładne kafelki, ale też, a może przede wszystkim - o to co pod nimi. W łązience ważna jest bowiem rpawidłowa hydroizolacja ścian i podłogi.

Remont łazienki robi się raz na wiele lat, dlatego powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany. Zamiast na bieżąco, nierzadko chaotycznie, podejmować pojedyncze decyzje, lepiej zawczasu zrobić projekt.

W pierwszej kolejności z łazienki należy usunąć wszystkie meble i urządzenia sanitarne, a następnie skuć stare okładziny ze ścian i podłogi. Po takich pracach powierzchnie na pewno będą zniszczone i nierówne. Przed przymocowaniem nowych okładzin, trzeba je będzie wyrównać przy użyciu elastycznej i wodoodpornej zaprawy oraz pokryć preparatem gruntującym dobranym do rodzaju podłoża. Prace powinno się rozpocząć od ścian.

W łazience bardzo ważne jest wykonanie hydroizolacji. Powinna ona obejmować co najmniej strefy mokre, czyli podłogę wokół wanny, kabiny prysznicowej oraz umywalki. Okładziny układane na podłodze (najczęściej płytki ceramiczne) są wprawdzie odporne na wilgoć, ale już przez fugi woda może dość swobodnie wnikać w podłoże.

Do zabezpieczenia powierzchni można użyć na przykład tak zwanej folii w płynie. Preparat łatwo nakłada się wałkiem lub pędzlem i posługując się instrukcją producenta można to bez kłopotu zrobić samodzielnie. Powłoka wodochronna powinna mieć dwie warstwy. Miejsca narażone na ewentualne ruchy konstrukcji, na przykład narożniki, szczeliny dylatacyjne itp. należy dodatkowo okleić specjalnymi taśmami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Montaż brodzika KROK PO KROKU. Jak to robić? [SPRAWDZONE RADY] Montaż brodzika KROK PO KROKU. Jak to robić? [SPRAWDZONE RADY]

Brodzik możesz zamontować samemu, ale musisz pamiętać o zachowaniu pewnych wymogów. Źle zamontowany brodzik będzie np. przeciekał albo okaże się niestabilny. Oto na co zwrócić uwagę, montując brodzik...

Podłączenie umywalki KROK PO KROKU. Jak to zrobić? Podłączenie umywalki KROK PO KROKU. Jak to zrobić?

Podłączenie umywalki wcale nie musi być trudne. Musisz tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas montażu i jak dobrać poszczególne elementy. Przeczytaj, o czym musisz pamiętać, podejmując się...

Czy można ułożyć nowe płytki na starych? Jak samodzielnie ułożyć płytki?

Zaczynając remont łazienki niektórzy stają przed dylematem: skuwać stare płytki czy pozostawić je i ułożyć na nich nową okładzinę? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Zobacz jakie.

Aktualizacja: 15.12.2014 16:54
Autor: ms
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartek Bonk, medalista olimpijski? Jaka tragedia dotknęła olimpijczyka?

Bartek Bonk podczas Igrzysk w Londynie uratował honor polskich ciężarowców ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.