porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Budowa domu. Czy jesień to dobra pora na rozpoczynanie budowy domu? Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Jeżeli inwestor zdecyduje się na ...
Jakie zmiany w ustawie o zwrocie VAT za materiały budowlane w 2014 roku? Co się zmieni?

Zwrot VAT za materiały budowlane 2014. Ile wyniesie zwrot? Jakie zmiany?

Zwrot VAT za materiały budowlane 2014. Ile wyniesie zwrot? Jakie zmiany?
Zwrot VAT za materiały budowlane 2014 fot.: sxc.hu
Rząd zmienia zasady zwrotu VAT za materiały budowlane od 2014 roku. Nowe przepisy nie będą już tak przychylne jak te, które aktualnie obowiązują. Jak się zmieni zwrot VAT-u za materiały budowlane w 2014 roku?

Od 2014 roku zmienią się przepisy zwrotu VAT za materiały budowlane. Nowa ustawa nie będzie dawać tylu przywilejów co aktualna.

>>> Zwrot VAT za materiały budowlane. Jakie limity w III kwartale 2013 r.? [KLIKNIJ]

Utrudnienia

Zwrot VAT będzie o wiele trudniej uzyskać ze względu na wysokie wymagania ustawy, które mówią, że:

  • O zwrot będą mogły się ubiegać tylko osoby, które nie ukończyły 36 lat w roku, w którym uzyskały pozwolenie na budowę. W przypadku małżeństw będzie się liczyć wiek młodszego małżonka. 

  • powierzchnia domu jednorodzinnego nie będzie mogła mieć więcej niż 100 mkw, a mieszkania więcej niż 75 mkw.

  • zwrot będzie mogła uzyskać osoba lub małżeństwo, które do dnia złożenia wniosku nie będą właścicielami domu rodzinnego lub mieszkania

  • wniosek o zwrot VAT za materiały budowlane będzie można złożyć tylko raz oraz najpoźniej do dnia 31 grudnia roku, w którym zostało wydane pozwolenie

  • zwrot obejmuje tylko te materiały, które zostały zakupione po dniu, w którym zostalo wydane pozwolenie.

Katalog materiałów budowlanych niestety zostanie taki sam, a podane w nim produkty mają podniesiony VAT z 7% do 23% ze względu na wejście do Unii Europejskiej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zwrot VAT za materiały budowlane: czy będzie w 2014 roku? Zwrot VAT za materiały budowlane: czy będzie w 2014 roku?

System zwrotu VAT za materiały budowlane w 2014 roku nie zniknie. Zwrot podatku dostaną jednak tylko beneficjenci programu Mieszkanie dla Młodych.

Aktualizacja: 27.09.2013 10:11
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

PORADNIK BUDOWLANY. PORADY SPECJALISTÓW I EKSPERTÓW. PORADY BUDOWLANE. Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Dział Budowa i remont przeznaczony jest dla osób budujących, remontujących lub wykańczających dom. Podpowiemy jak wykonać instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną. Wykończenie ścian. Malowanie ścian. Remont kuchni, pokoju, salonu. Pokrycia dachowe. Ocieplenie poddasza. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.