porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gdzie ustawić STÓŁ w domu: w kuchni, salonie czy jadalni? Wybór stołu i miejsca jego ustawienia zależy od ilości miejsca ...
Kuchnia otwarta na salon. Sprawdź różne sposoby połączenia kuchni i salonu

KUCHNIA OTWARTA NA SALON. Jak ładnie i funkcjonalnie połączyć kuchnię z salonem?

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
KUCHNIA OTWARTA NA SALON. Jak ładnie i funkcjonalnie połączyć kuchnię z salonem?

Kuchnia oddzielona od salonu stołem.

fot.: Sławomir Frąckowiak
Kuchnia otwarta na salon ma dużo zalet. Pozwala zaoszczędzić trochę miejsca i spędzić więcej czasu z rodziną. Kuchnia otwarta zachęca do wspólnego przygotowywania posiłków. To, co może do niej zniechęcać, to np. widok brudnych naczyń z salonu. Ale i temu można zaradzić.

Ważne dopasowanie kuchni i salonu

Decydując się na kuchnię otwartą, czyli połączoną z salonem lub częścią holu, pamiętaj, że oba wnętrza muszę do siebie pasować pod względem kolorów i użytych materiałów wykończeniowych. Raczej nie będą dobrze wyglądać supernowoczesne lakierowane fronty kuchenne w towarzystwie klasycznych lub postarzanych mebli w pokoju dziennym.

Równie ważne jest umiejętne połączenie posadzek. Wybierając je, pamiętaj, że to co dobre do salonu, niekoniecznie sprawdzi się w kuchni i odwrotnie.

Kuchnia otwarta czy częściowo otwarta?

Jeżeli marzy ci się kuchnia otwarta, ale odstrasza cię widok brudnych naczyń lub zapachów przedostających się z kuchni do salonu, możesz zdecydować się na kuchnię tylko częściowo połączoną z salonem.

Najmniej radykalnym sposobem połączenia obu wnętrz jest wejście do kuchni przez salon. Kuchnia jest właściwie wtedy osobnym wnętrzem. Jeżeli jednak wejście do kuchni prowadzić będzie tylko przez salon, może się to okazać uciążliwe.

Inny sposób to zastosowanie ścianki działowej łączącej (dzielącej) kuchnię i pokój dzienny. Zaletą tego rozwiązania jest to, że wnętrza są połączone, ale dzięki ściance działowej możesz zasłonić mniej reprezentacyjne miejsca kuchni, takie jak zlewozmywak.

Zamiast ścianki działowej możesz zastosować niższe murki, barek lub półwysep, które minimalnie oddzielą część roboczą kuchni od części wypoczynkowej.

Wreszcie możesz wybrać pełne połączenie obu wnętrz. Jeśli się na to zdecydujesz, pamiętaj, aby część robocza kuchni nie była widoczna bezpośrednio po wejściu do pomieszczenia. Jeśli nie lubisz sprzątać, widok brudnych naczyń z kanapy może przeszkadzać tobie lub twoim gościom. W przypadku kuchni otwartej istotne jest, aby blat był dostępny z kilku stron. Ułatwi to wspólne gotowanie. Ważne też, aby posiłków nie trzeba było zawsze przygotowywać tyłem do gości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Nowoczesny salon [GALERIA ZDJĘĆ] Nowoczesny salon [GALERIA ZDJĘĆ]

Sofa duża jak wielopokoleniowa rodzina. Stoliki w grupach lub solo. Fotele i pufy - nie lubimy tych „od kompletu”. Nowoczesne salony są demokratyczne, komfortowe i mniej formalne.

Najmodniejsze salony [GALERIA] Najmodniejsze salony [GALERIA]

Jak urządzić salon, by przez lata pozostawał wygodny i modny? Przedstawiamy galerię zdjęć prezentujących modnie i funkcjonalnie urządzone salony.

O czym pamiętać, wybierając stół do kuchni otwartej? O czym pamiętać, wybierając stół do kuchni otwartej?

W przypadku kuchni otwartej bardzo ważne jest jej właściwe połączenie z salonem. Jeżeli nie masz miejsca na wyspę kuchenną lub półwysep, dobrym pomysłem jest tradycyjny stół.

Aktualizacja: 21.03.2016 12:48
Autor: Anna Sachajko
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marek Kalita - kim jest aktor i mąż Aleksandry Popławskiej? [KARIERA, RODZINA]
Marek Kalita - kim jest aktor i mąż Aleksandry Popławskiej? [KARIERA, RODZINA]

Marek Kalita jest nie tylko polskim aktorem teatralno- filmowym, ale ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.