porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wnętrze w stylu vintage. Jak urządzić salon w stylu vintage?
Wnętrze w stylu vintage. Jak urządzić salon w stylu vintage? Styl vintage tworzy się poprzez eklektyzm. Najprostszym sposobem jest udekorowanie ...
Bezpłatne programy do aranżacji wnętrz. Zaplanuj swoje wnętrze biorąc pod uwagę wymiary pomieszczeń i mebli!

Aranżacja wnętrz. Czym są darmowe programy do aranżacji wnętrz? Jak mieć darmowy projekt wnętrza?

Aranżacja wnętrz. Czym są darmowe programy do aranżacji wnętrz? Jak mieć darmowy projekt wnętrza?
Sweet Home 3D - program ten, stworzony w języku Java ,umożliwia aranżację wielu pomieszczeń naraz. Możesz urządzić w tym programie całe mieszkanie lub jedną kondygnację domu. fot.: Photos.com
Zamiast przesuwać meble po całym mieszkaniu, możesz skorzystać z pomocy wielu programów do projektowania wnętrz. Te bardziej skomplikowane, którymi posługują się zawodowi projektanci czy architekci, są niestety bardzo drogie. W internecie można jednak znaleźć darmowe programy do planowania wnętrz. Jakie to programy i gdzie ich szukać?

Urządzanie mieszkania czy domu nie jest sprawą prostą. Problematyczny może być odpowiedni dobór elementów wystroju, ale także dopasowanie rozmiarów mebli w stosunku do wymiarów pomieszczenia. Istnieję jednak darmowe programy do planowania wnętrz, dzięki którym bardzo dokładnie zaaranżujesz wnętrza bez większego wysiłku i nakładu kosztów.

Czym są darmowe programy do planowania wnętrz?

Darmowe programy do aranżacji wnętrz pomagają w odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni naszego mieszkania czy domu, bez żadnych nakładów finansowych. Większość z nich stworzona jest na zlecenie producentów meblowych i przeznaczone są głównie do amatorskich zastosowań. Dzięki nim, nawet bez posiadania wiedzy specjalistycznej możesz zaplanować wygląd swojego salonu, kuchni czy innych pomieszczeń. Część z udostępnionych w internecie programów nie wymaga nawet ściągania ich na komputer, a projekty tworzone są online.

Jakie są popularne darmowe programy do planowania wnętrz?

1. Sweet Home 3D - program ten, stworzony w języku Java ,umożliwia aranżację wielu pomieszczeń naraz. Możesz urządzić w tym programie całe mieszkanie lub jedną kondygnację domu. Dzięki temu programowi, po podaniu dokładnych wymiarów, możesz umiejscowić konkretne obiekty w mieszkaniu.

Dzięki Sweet home 3D możesz też dowolnie nanieść na projekt  ściany główne i działowe lub możesz też wczytać plik graficzny ze skanem projektu twojego mieszkania. Na tak przygotowaną bazę można nanosić elementy wyposażenia. Jeżeli standardowa baza będzie dla ciebie zbyt ograniczona, możesz pobrać dodatkowe elementy ze strony bazowej programu. Ponadto plusem programu jest to, że wykonany projekt możesz obejrzeć w prostym module wizualizacji pomieszczenia w 3D. Gotowy projekt możesz zapisać i wydrukować.

2.  Meble.pl CAD jest to platforma internetowa, na której możesz planować powierzchnie dowolnych pomieszczeń. Do obsługi tego programu nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Wystarczy, że znasz wymiary pomieszczeń, które chcesz zaprojektować. W programie możesz dowolnie ustalać wymiary, pozycję ścian, drzwi i okien. Dzięki modułowi z elementami wyposażenia możesz z kolei wybierać z wielu rodzajów mebli, kominków, lamp, grzejników czy nawet sprzętu RTV/AGD.

3. Power Net +. Program ten ma bardzo bogatą bazę różnego rodzaju wyposażenia i mebli, pozwala na zaprojektowanie w zasadzie każdego pomieszczenia w domu. Pierwszym etapem aranżacji jest podanie wymiarów i kształtu pomieszczenia. Podobnie, jak w przypadku pozostałych programów, nie wymaga on żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania i aranżacji. Po podaniu podstawowych informacji dotyczących wymiarów możesz swobodnie nanosić wybrane meble na zdefiniowaną przez siebie powierzchnię. W programie przewidziane jest także na nakładanie tekstur i kolorów na ściany, podłogi oraz meble. Możesz też skorzystać z ruchomego podglądu 3D, zapisać projekt lub go wydrukować.

4. Jordan's Furniture Room Planner to program, który nie wymaga instalacji na komputerze. Podobnie, jak w przypadku wymienionych programów, tak i w tym nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, żeby posługiwać się tym programem. Dzięki niemu zaprojektujesz wnętrze dowolnie wybranego pomieszczenia. Jedyna wadą tego programu jest to, że wymiary pomieszczeń i mebli należy podawać w stopach.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wnętrze w stylu EKO. Jak je urządzić? [INSPIRACJE] Wnętrze w stylu EKO. Jak je urządzić? [INSPIRACJE]

Aranżacja wnętrz w stylu eko to coraz popularniejszy trend. Wnętrza w stylu ekologicznym cieszą się sporym zainteresowaniem, a dedykowane są tym, którzy cenią zasady energooszczędnego i zdrowego...

Darmowe programy do aranżacji wnętrz. Który wybrać? Darmowe programy do aranżacji wnętrz. Który wybrać?

Niemal od samego początku istnienia komputery stosowane były do wykonywania różnego rodzaju obliczeń, dokumentacji technicznej oraz rysunków. Oprócz profesjonalnych programów do aranżacji wnętrz na...

Jak można urządzić wnętrza na wiosnę?

Wiosną potrzebujemy odmiany, także we wnętrzach. Dodatki do wnętrz i żywe kolory pomogą się wyrwać z zimowego letargu.

Aktualizacja: 17.09.2012 10:02
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Kidawa-Błońska, nowa marszałek Sejmu. Co o niej wiemy?
Małgorzata Kidawa-Błońska, nowa marszałek Sejmu. Co o niej wiemy?

Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Sejmu V, VI i VII kadencji z ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.