porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie schody wewnętrzne są trwałe? Schodami podążamy wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego powinny być one ...
Schody o konstrukcji stalowej są zimne w dotyku i źle wytłumiają dźwięki uderzeniowe

Jakie są wady i zalety schodów stalowych?

Schody o konstrukcji stalowej są alternatywą dla schodow żelbetowych czy też o konstrukcji drewnianej. To modny element we wnętrzach o charakterze minimalistycznym lub industrialnym. Poznaj wady i zalety schodów stalowych. 

Schody stalowe są trwałe i modne

Do niedawna kojarzone z wnętrzami obiektów publicznych, ostatnio stały się modnym elementem wyposażenia wnętrz mieszkalnych. Dobre efekty daje łączenie konstrukcji stalowej ze stopniami z drewna. Takie schody są nowoczesne, ale pasują do domu tradycyjnego.

Stal na lata

Najlepszym i najczęściej wykorzystywanym materiałem na schody jest stal kwasoodporna – to metal trwały, wyglądający dobrze nawet po kilkudziesięciu latach. Jest jednak droższy od aluminium i stali nierdzewnej, a także trudniejszy w obróbce, co podnosi koszt schodów. Przygotowane elementy stalowe spawa się lub skręca w częściowo wykończonych wnętrzach.

Zalety schodów stalowych

Schody o konstrukcji stalowej są znacznie lżejsze od żelbetowych, a ich wykonanie jest szybsze i mniej kłopotliwe. Są również  bardziej sztywne od schodów drewnianych. Pamiętajmy również, że stal daje bogate możliwości kształtowania układu schodów i ich usytuowania – mogą zajmować niewiele miejsca.  Do wykończenia stopni można wykorzystać blachę ryflowaną, perforowaną, stalową lub żeliwną siatkę, a także szkło.

Wady schodów stalowych

Schody o konstrukcji stalowej są zimne w dotyku. Pamiętajmy również, że źle wytłumiają dźwięki uderzeniowe, dlatego nie są dla nich skuteczną barierą. Brakuje im sprężystości – szybciej męczą się na nich stopy, a spadające przedmioty łatwiej się rozbijają. W razie pożaru schody ze stopniami metalowymi szybko się nagrzewają i nie są dobrą drogą ucieczki. Wymagają montażu przez wykonawcę. Samodzielnie skręcone z czasem „luzują się” i mogą ulec rozchwianiu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy DRZWI powinny PASOWAĆ DO PODŁOGI I SCHODÓW

Na pytanie czy drzwi powinny pasować do podłogi i schodów odpowiadamy zdecydownaie: tak! Przypominamy zasady, którymi należy sie kierować chcąc stworzyć udaną kompozycję...

Jak wykończyć schody z drewna?

Schody drewniane są ładne, pod warunkiem, że stopnie i pozostałe ich elementy zostaną wlaściwie wykończone. Sprawdź, jak to osiągnąć.

Jakie schody wewnętrzne są trwałe?

Schodami podążamy wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego powinny być one trwałe. Zobacz, jakie schody przetrwają pokolenia? Czym je wykończyć, aby nawet po kilkudziesięciu latach wyglądały dobrze?

Aktualizacja: 28.12.2011 11:02
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.