porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie kolory do wnętrz wybrać na karnawał 2012? Specjalnie dla Mówimyjak.pl radzą eksperci marki Dekoral -
Jakie kolory do wnętrz wybrać na karnawał 2012? Specjalnie dla Mówimyjak.pl radzą eksperci marki Dekoral - Przegląd modnych kolorów w karnawałowym nastroju przygotowała Anna Łatoszyńska, manager ...
Rysuj na ścianie - z farba tablicową to możliwe.

FARBA TABLICOWA - jaką wybrać, gdzie i jak stosować?

Szukasz pomysłu na ciekawe, nietypowe wykończenie ściany? Może spodoba ci się farba tablicowa. Pomalowana farbą tablicową ściana będzie polem dla działalności artystycznej naszych dzieci, a także świetną tablicą informacyjną, na której można zapisywać ważne informacje dla domowników.

Farba tablicowa to ciekawy pomysł na wykończenie ścian w pokoju dzieci, kuchni, przedpokoju. Tworzy trwałą powłokę, odporną na wielokrotne zmywanie i szorowanie, po której można pisać i rysować kredą. Można nią pomalować ściany pokryte tynkiem, ale także  powierzchnie metalowe, drewniane czy kartonowe. Można więc nią pomalować na przykład drewniany blat stołu, drzwi szafy, deskę, a także inne elementy, po których będziemy chcieli pisać kredą. Ważne, aby podłoże było idealnie równe i gładkie.

Oprócz klasycznej czerni farba tablicowa dostępna jest praktycznie we wszystkich kolorach takich jak farby do malowania ścian. Można wybrać wersję półmatową lub matową.

Farba oferowana jest w niewielkich pojemnikach (największe mają 1 litr pojemności), bo zwykle maluje się nią tylko niewielkie powierzchnie.

Jak malować farbą tablicową?

Przed przystąpieniem do malowania trzeba przygotować podłoże: musi być suche, czyste. Trzeba je zagruntować, polecane jest stosowanie preparatów producenta farby. Farbę tablicową powinno się nakładać w przynajmniej dwóch warstwach. Aby dokładnie pokryć powierzchnię, do nanoszenia farby powinno się używać wałka lub malować natryskowo.

Po całkowitym wyschnięciu (czas schnięcia trzeba sprawdzić na opakowaniu, bo jest różnych dla różnych produktów – może wynosić od 6 do 24 godzin).

Później powierzchnię zmywa się wilgotną gąbka lub szmatką. Niektórzy producenci oferują też specjalne płyny zmywające, dzięki którym nie tworzą się smugi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sposoby na wykorzystanie farby tablicowej [GALERIA ZDJĘĆ] Sposoby na wykorzystanie farby tablicowej [GALERIA ZDJĘĆ]

Zauważyliście, że farba tablicowa jest coraz chętniej stosowana w mieszkaniach? Obecnie można kupić ją w każdym kolorze, ale najpopularniejsza jest ta czarna. Jej odcień nie odstrasza użytkowników,...

Jakich farbami malować, jeśli w domu mieszkają alergicy?

Alergicy, szczególnie ci cierpiący na alergie wziewną, powinni uważać na farby, które stosuja podczas remontu. Specjalnie dla nich producenci oferują odpowiednie farby. Sprawdź, jakie są farby dla...

Czym można zastąpić prawdziwy mebel? Zabawny pomysł na malowane meble. Zrób to SAMODZIELNIE z nami! Czym można zastąpić prawdziwy mebel? Zabawny pomysł na malowane meble. Zrób to SAMODZIELNIE z nami!

Masz poczucie humoru? Lubisz zmiany, ale nie chcesz wydawać majątku na nowe meble? Zamiast kupować fantazyjną konsolę, wystarczy domalować nóżki prostej półce. Lampę podłogową można wyczarować z...

Aktualizacja: 19.12.2012 12:44
Autor: AK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.