porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak działają na nas barwy? Kolory są nieodłącznym elementem naszego życia. Otaczamy się takimi, wśród ...
Gdzie najlepiej postawić lub powiesić telewizor?

Gdzie postawić telewizor w mieszkaniu?

Gdzie postawić telewizor w mieszkaniu?
materiały prasowe
Nieważne, ile czasu poświęcasz na oglądanie telewizji. Ważne, by odbiornik znajdował się w odpowiednim miejscu. Z dala od okna, na linii wzroku. Gdzie najlepiej postawić lub powiesić telewizor? Sprawdź.

Szukając w mieszkaniu miejsca na telewizor, weź pod uwagę kilka elementów:

Co zrobić aby promienie słoneczne nie odbijały się od ekranu?

Aby promienie słoneczne nie odbijały się od ekranu, umieść telewizor jak najdalej od okna lub drzwi balkonowych. Unikaj stawiania odbiornika na tle okien – zbyt duży kontrast męczy oczy.

Bezpieczna odległość od telewizora

Telewizory o przekątnej ekranu 14–15 cali należy ustawić w odległości 1,5–2,5 m od miejsca, w którym oglądamy telewizję. Odbiorniki 21–25" wymagają odstępu 2,5–3 m. Przy 26–29-calowych zachowujemy odległość 3–3,5 m, a przy 32–50" 3,5–5 m.

Telewizor na odpowiedniej wysokości

Wysokość stolika RTV powinna być dostosowana do wysokości sofy lub fotela. Im niższe siedzisko, tym niższy mebel pod telewizor.

Jak wkomponować telewizor w wystrój pokoju?

Wszystko zależy od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt. Jeśli zamierzasz "ukryć" telewizor, wybierz mebel TV z mechanizmem chowania odbiornika pod blatem. Wieszasz telewizor na ścianie? Opraw go w ramę z zamykanymi drzwiczkami lub wybierz telewizor np. z kolekcji mirror-art-tv, który po wyłączeniu wygląda jak lustro. Masz zamiar uczynić z telewizora dekorację salonu? Stwórz odrębne tło dla obszaru, na którym ma być usytuowany odbiornik. Najlepiej, by był to kolor wyraźnie odróżniający się od barwy innych sprzętów czy ścian. Warto jednak umieścić w pokoju powiązany kolorystycznie drugi element (fotel telewizyjny, etui na piloty, dywanik).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Mieszkanie funkcjonalne i nowoczesne - jak urządzić? Mieszkanie funkcjonalne i nowoczesne - jak urządzić?

Kupując nowe mieszkanie lub remontując stare zastanawiamy się jak je urządzić, by było ładne i nowoczesne. Pamiętajmy, że mieszkanie musi przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom i być dopasowane...

Aktualizacja: 07.04.2014 12:56
Autor: mg
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Pietraszek - kim jest partnerka Jacka Rozenka?

Media wielokrotnie donosiły o związku byłej żony Jacka Rozenka, Małgorzaty ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.