porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Do czego dopasować drzwi wejściowe?
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Do czego dopasować drzwi wejściowe? Wybór drzwi wejściowych może zaważyć na wyglądzie całego domu. Kupując ...
Praktyczne wykorzystanie skosów poddasza

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń na poddaszu?

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń na poddaszu?
Przestrzeń pod skosami przy ściance kolankowej najlepiej wykorzystać na praktyczne schowki. fot.: Konrad Kalbarczyk
Wnętrza na poddaszu trudno zaaranżować. Najniższe miejsca pod spadzistym dachem często najsensowniej wykorzystać, robiąc tam schowki. Pamiętaj tylko, że do wszelkich schowków, półek czy szafek pod skosami musisz mieć w miarę wygodny dostęp. Podpowiadamy, jak wykorzystać przestrzeń we wnętrzach na poddaszu.

Praktyczne schowki na poddaszu

Gdy dach schodzi do samej podłogi, wygospodarowane pod nim niskie schowki będą trudno dostępne. Nie planuj więc przechowywania tam rzeczy potrzebnych na co dzień. To dobre miejsce na narty, choinkę, namiot czy deskę surfingową, czyli przedmioty, które wyjmujemy raz w roku, więc pewna niewygoda przy wydostawaniu ich nie stanowi problemu.

Przestrzeń przy ścianie kolankowej

We wnętrzu na poddaszu, pod ścianką kolankową możesz umieścić szafki. Ważne, aby można było do nich podejść w pozycji wyprostowanej. Zależy to od tego, jaką wysokość będzie miał front szafki, ale także od kąta nachylenia dachu. Przy stromym dachu wysokość wnętrza wzrasta szybko w miarę oddalania się od ścianki kolankowej. Jeśli dach ma większy kąt nachylewnia, odległość ta będzie większa, więc lepiej, aby front szafek wypadł wyżej.

Półki czy szuflady?

Jeśli pod skosem na poddaszu będziesz umieszczać półki, pamiętaj, że im wyżej chcesz ją powiesić, tym półka będzie płytsza. Najgłębsza jest przy samej podłodze, więc zdarza się, że aby do niej sięgnąć, trzeba się położyć. W takiej sytuacji wygodniejsze są szuflady, bo mogą być głębokie i długie. Wyciąga się je spod skosu do przestrzeni wyższej, co pozwala na bardziej komfortowe przeglądanie ich zawartości.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jakie okno lepiej doświetli poddasze - dachowe czy w lukarnie?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Mieszkanie na poddaszu: jak urządzić? Pomysły na aranżację poddasza Mieszkanie na poddaszu: jak urządzić? Pomysły na aranżację poddasza

Niełatwo jest urządzić mieszkanie na poddaszu. Podpowiadamy, jak zagospodarować ściany ze skosami, by powstała wygodna przestrzeń do pracy, wypoczynku i gotowania. Jakie są zasady aranżacji poddasza?...

Co zamontować pod skosem w łazience? Co zamontować pod skosem w łazience?

Aranżowanie łazienki na poddaszu nie jest łatwe, ale można tak zagospodarować miejsce pod skosami, by pomieszczenie było funkcjonalne i ładne. Mówimy, co zrobić gdy ścianka kolankowa jest niska.

Aktualizacja: 17.04.2018 21:49
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.