porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Sztuka we wnętrzu. Od czego zacząć tworzenie kolekcji sztuki? Jak sprawić by odwiedzający Cię goście nie tylko zachwycili się ...
Czym czyścić skórzane meble?

Jak pielęgnować MEBLE ZE SKÓRY? Czym wyczyścić skórzany fotel lub kanapę?

Skórzane meble kupujemy dla ich elegancji i trwałości. Łatwiej usunąć z nich zabrudzenia niż z tych pokrytych tkaniną. Skóra ładnie się starzeje - nawet po latach eksploatacji będzie wyglądać doskonale, pod warunkiem że zadbasz o nią jak o swoją własną. Sprawdź, jak należy pielęgnować meble ze skóry i co zrobić, gdy skórzana kanapa czy fotel ulegnie rozdarciu lub zaplamieniu.

Idealne miejsce dla skórzanych mebli znajduje się z dala od grzejników i bezpośredniego działania promieni słonecznych. W ten sposób ochronimy skórę przed przesuszeniem. To ważne, bo suchą skórę łatwo uszkodzić.

Nowy fotel czy kanapę należy pokryć środkiem konserwującym, co zabezpieczy skórę przed wnikaniem brudu. W codziennej eksploatacji skórzane powierzchnie odkurzamy ściereczką z mikrofazy, która dokładniej niż zwykła szmatka ściąga kurz.

Od czasu do czasu meble poddajemy dokładnemu czyszczeniu za pomocą dobrej jakości preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skórzanych mebli (np. Starwax).

Unikaj niesprawdzonych czy niepoleconych ci produktów, bo mogą zawierać rozpuszczalniki uszkadzające lico skóry. Każdorazowo, po dokładnym oczyszczeniu powierzchni skóry należy na nią nanieść środek konserwujący, który zabezpieczy mebel przed wnikaniem brudu i plamieniem.

Może się zdarzyć, że lico skóry na kanapie ulegnie rozdarciu, zadrapaniu lub trwałemu zaplamieniu. Wtedy zwróć się do producenta albo skorzystaj z pomocy firmy specjalizującej się w tego typu naprawach (np. www.centrum-skory.com.pl).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Skórzane meble na lata. Jak prawidłowo pielęgnować meble ze skóry? Skórzane meble na lata. Jak prawidłowo pielęgnować meble ze skóry?

Skórzane meble są zawsze w modzie. Kupuje się je na lata, bo są drogie, problem jednak w tym, by również przez lata zachować je w dobrej kondycji. A skóra ma to do siebie, że łatwo ulega uszkodzeniom...

Pielęgnacja skórzanych mebli. Jak czyścić meble ze skóry?

Zdecydowałeś się na luksusowe meble skórzane? Musisz odpowiednio o nie zadbać! Jakimi preparatami pielęgnować i konserwować meble ze skóry, czym czyścić skórę? Jakich preparatów absolutnie nie wolno...

Jak zadbać o kuchenny blat? Jak zadbać o kuchenny blat?

Kuchenny blat musi wiele znieść: rozlaną kawę i herbatę, tłuszcze, barwiące soki owocowe i warzywne. Każdą plamę najlepiej zmywać od razu. Oprócz codziennej pielęgnacji dobrze jest zafundować mu...

Aktualizacja: 19.10.2011 12:22
Autor: bibika
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA

Małgorzata Domagalik jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziennikarek ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.