porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ODNAWIANIE METALU. Jak odnawiać metalowe powierzchnie? Pracę trzeba zacząć od dokładnego sprawdzenia oraz przygotowania powierzchni do ...
Samodzielne klejenie tapet

Jak przykleić tapetę, żeby nie odklejała się od ściany?

Tapetowanie może się wydawać łatwym zadaniem, jednak i tu łatwo o błędy, przez co nawet najładniejsza tapeta nie będzie zdobić ściany. Jak przyklejać tapety, żeby się nie odklejały i żeby nie było widać różnic na łączeniach?

Są dwie metody klejenia tapet – tradycyjne smarowanie tapety i nałożenie jej na ścianę (tapety papierowe, tekstylne, winylowe, do malowania) oraz nałożenie tapety na uprzednio posmarowaną klejem ścianę (tapety flizelinowe).

Jak należy przyklejać tapety?

Zależnie od nasiąkliwości tapety pokryj ją cieńszą bądź grubszą warstwą kleju. Po posmarowaniu całej powierzchni przygotowanego arkusza (brytu) tapetę złóż posmarowanymi stronami do środka (tak, żeby na zgięciu nie powstał kant) i pozostaw na 5-10 minut.

Tapetuj zgodnie z kierunkiem zaznaczonym na rolce, wówczas nie będzie widać różnic na łączeniach.

Zacznij od drzwi i okien. Pierwszy fragment tapety przyłóż równo do uprzednio narysowanej na ścianie linii pionowej. Przyklejając tapetę do powierzchni ściany, musisz ją docisnąć wałkiem lub szczotką tak, aby pomiędzy podłożem a tapetą nie pozostały pęcherze powietrza. Kolejne pasy przyklejaj jeden obok drugiego tak, aby ich krawędzie nie nachodziły na siebie i żeby nie było pomiędzy nimi odstępów. Ewentualna korekta ułożenia tapety jest możliwa w ciągu kilku minut.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak przygotować ścianę do montażu fototapety? Jak przygotować ścianę do montażu fototapety?

Zdecydowałeś się na ozdobienie ściany fototapetą? Świetny pomysł! Jednak zanim zabierzesz się za montaż, upewnij się, że twoja ściana jest na to dobrze przygotowana. Odpowiednio przygotowane podłoże...

MODNE I ZDROWE WNĘTRZA. Jakie tapety uznajemy za TAPETY EKOLOGICZNE?

Wśród współczesnych tapet można wybrać wyprodukowane z myślą o oszczędzaniu zasobów naturalnych, ochronie środowiska i zdrowia.

Jakie są rodzaje tapet? Które TAPETY są ZMYWALNE, a które można malować? Jakie są rodzaje tapet? Które TAPETY są ZMYWALNE, a które można malować?

Tepety wróciły na pokoje. Coraz odważniej podbijają także kuchnie. To zupełnie inne tapety niż pamiętamy sprzed lat. Wybór kolorów, wzorów i materiałów jest ogromny. To powrót naprawdę w wielkim...

Aktualizacja: 22.03.2016 13:25
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.