porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak odmienić monotonne wnętrze w jasnych kolorach? SPRAWDZONE SPOSOBY na metamorfozę wnętrza
Jak odmienić monotonne wnętrze w jasnych kolorach? SPRAWDZONE SPOSOBY na metamorfozę wnętrza Monochromatyczne wnętrza wciąż są modne. Takie wnętrza są także bardzo ...
Zrób sobie własną wiosnę w domu, zanim ta prawdziwa pojawi się za oknem! To łatwe: pęk pozornie martwych gałęzi wypuści liście i kwiaty w kilka tygodni! Możesz też posadzić kwitnące rośliny cebulowe.

Jak przyspieszyć nadejście wiosny w mieszkaniu?

Jak przyspieszyć nadejście wiosny w mieszkaniu?

Kolorowa kompozycja z kwiatów sprawi, że szybciej poczujesz w domu wiosenną atmosferę

fot.: Kalbar
Pod koniec zimy wszyscy niecierpliwie czekamy na przyjście wiosny. Nie ma osoby, która nie czuje radości na widok pąków rozwijających się na gałęziach drzew. Wyłaniające się z ziemi kwiaty budzą w nas euforię. Oto dwa sposoby na wniesienie do domu wiosennej atmosfery jeszcze zanim skończy się zima.

Sposób pierwszy: spraw sobie kwitnące gałęzie

Nawet w środku zimy można ścinać pędy forsycji, olchy, leszczyny czy brzozy. Po 3-4 tygodniach stojące w wazonie gałęzie powinny wypuścić kotki i listki. W lutym można przynosić do domu bzy i pigwowce, które rozwiną się po 4 -5 tygodniach. Gałęzie kasztanowca ścinamy na przełomie lutego i marca (zakwitną po miesiącu), a gałęzie drzew owocowych w marcu (potrzebują 2-3 tygodni na zakwitnięcie). Przed wstawieniem do wazonu nacinamy ich końce na głębokość kilku centymetrów. W trakcie pędzenia bukiet trzeba zraszać i zapewnić im wysoką wilgotność otoczenia. Nie należy trzymać ich nad kaloryferem.

Sposób drugi: wyhoduj kwiaty z cebulek

Cebulki tulipanów, hiacyntów, narcyzów lub krokusów można kupić w centrum ogrodniczym - jednak trzeba to zrobić jesienią. Cebulki powinny być odpowiednio spreparowane, czyli przechowywane w chłodzie, więc warto się dopytać, czy sprzedawca ma w ofercie tak przygotowane cebulki. Sadzimy je w doniczkach,zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Posadzone cebulki trzymamy w temperaturze 10-12⁰C, do czasu, aż pojawią się pędy. Wtedy można je przenieść do pomieszczenia o temperaturze pokojowej, gdzie zakwitną. Cebulki muszą mieć wilgotne podłoże. Żeby przedłużyć czas kwitnienia, na noc można przenieść je w chłodniejsze miejsce.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.02.2015 11:09
Autor: KaKa
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.