porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dom w duchu country style – jak odtworzyć klimat XVII-wiecznej siedziby wiejskiej?
Dom w duchu country style – jak odtworzyć klimat XVII-wiecznej siedziby wiejskiej? Gdy mamy dość modnego miejskiego życia, ziemiańskie „zdrowe”, „naturalne” klimaty ...
To prostsze niz się spodziewasz

MINIMALIZM W MIESZKANIU. Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

MINIMALIZM W MIESZKANIU. Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

Mieszkanie minimalistyczne – podpowiadamy, jak urządzić wnętrze w stylu minimalizmu

fot.: Marcin Czechowicz
Minimalizm to nowy trend, który wydaje się ożywczą propozycją w świecie kiczu i przesady. Widać go w modzie, ale możemy również urządzić nasze mieszkanie według tej idei. Podpowiadamy, jak zacząć życie w stylu minimalistycznym, tak by znalazło to wyraz w wystroju wnętrza naszego M.

Minimalizm: styl i filozofia

Minimalizm zakłada, że posiadamy za dużo rzeczy. Same rzeczy i ich używanie to nic złego, ale problem zaczyna się, gdy otaczanie się rozmaitymi gadżetami i markowymi przedmiotami staje się celem samym w sobie i elementem naszego stylu życia. W związku z tym powstał trend odwrotny – by posiadać jak najmniej, jedynie tyle, ile potrzeba, by w miarę wygodnie egzystować.

Minimalizm uświadamia nam, że bez bardzo wielu przedmiotów, które wydają się nam nieodzowne, właściwie moglibyśmy się obejść. Niektóre osoby robią z niego swój sposób na życie, piszą blogi o tym, jak redukują liczbę rzeczy w swoich szafach i na półkach mieszkań. Z czasem zostają im np. 2 pary spodni, 2 koszulki i 1 bluza. Podobnie jest z mieszkaniem.

Minimalizm we wnętrzu to nie puste pokoje

Wiele zdjęć prasowych do artykułów opisujących życie w stylu minimalistycznym pokazuje puste pokoje, jakby dopiero co po remoncie. To błąd, bo prawdziwy styl minimalistyczny nie powinien sugerować pustki w domu i opuszczenia go przez właściciela. Dużo lepsze wrażenie tworzy niewielka liczba przedmiotów w miejscach, gdzie większość z nas nie ma gdzie postawić kolejnego wazonika. A więc: jedna lampka na półkę, jeden obraz na ścianę, tylko jeden kwiatek na parapecie.

Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym?

Jak dojść do ideału? To proste. Zacznijmy... wyrzucać rzeczy, które mamy. Może niekoniecznie od razu na śmietnik. Część można podarować znajomym, odnieść do antykwariatu.  Na początek bezpiecznym wyjściem będzie piwnica lub strych, gdzie możemy ławo zmagazynować nadmiarowe graty i obserwować, jak ten mały styl minimalistyczny nam się podoba. Teraz jest modny i fanie jest mieć mieszkanie na czasie, ale nie ma sensu dostosowywać się do niego na siłę. Minimalizm trzeba zwyczajnie poczuć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak urządzić wnętrze w stylu japońskim? PRAKTYCZNE RADY Jak urządzić wnętrze w stylu japońskim? PRAKTYCZNE RADY

W domach Japończyków stawia się na otwartą przestrzeń i harmonię. Dlatego właśnie między innymi ten styl urządzania wnętrz coraz częściej przenoszony jest do europejskich realiów.

Jak urządzić wnętrza w STYLU MINIMALISTYCZNYM? Jak urządzić wnętrza w STYLU MINIMALISTYCZNYM?

Styl minimalistyczny ma coraz więcej zwolenników. Cieszy się on szczególnym zainteresowaniem osób, które są przytłoczone natłokiem detali w pomieszczeniach. We wnętrzach minimalistycznych mało jest...

MINIMALIZM. Na co stawiać we wnętrzach minimalistycznych?

Styl minimalistyczny wiąże się z subtelną prostotą, oszczędnymi zdobieniami, otaczaniem się jedynie niezbędnymi przedmiotami. To co wypełnia przestrzeń, musi być jednak wysokiej jakości –...

Aktualizacja: 07.04.2014 12:59
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Magda Prokopowicz: kim była?
Magda Prokopowicz: kim była?

Magdalena Prokopowicz zachorowała na raka w wieku 27 lat. Nie ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.