porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gdzie postawić telewizor w mieszkaniu?
Gdzie postawić telewizor w mieszkaniu? Nieważne, ile czasu poświęcasz na oglądanie telewizji. Ważne, by odbiornik ...
Kwestia bezpieczeństwa dziecka w domu to sprawa nadrzędna.

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w domu?

Ważne jest, by stworzyć dzieciom bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo. Dzieci często w ogóle nie zdają sobie sprawy z zagrożeń dla nas doskonale widocznych, trzeba więc przedsięwziąć pewne kroki, by zapewnić im bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo w domu, w kórym jest małe dziecko to podstawa. Oto garść porad, do których warto się stosować i nie robić od nich odstępstw.

 • Jeśli musisz zostawić niemowlaka samego, żeby otworzyć drzwi lub odebrać telefon w drugim pokoju, koniecznie włóż go do kojca. Dopilnuj, by w kojcu znajdowało się zawsze kilka zabawek, którymi malec będzie mógł się zająć podczas twojej chwilowej nieobecności.
 • Na klamce drzwi wejściowych powieś na sznureczku mały dzwoneczek, który zaalarmuje cię, gdy dziecko otworzy drzwi.
 • Dopilnuj, by furtka ogrodowa była zawsze dobrze zamknięta. Poproś, by osoby cię odwiedzające zawsze zamykały furtkę za sobą.
 • Sprawdź czy w domu nie ma niebezpiecznych, leżących na podłodze przwodów elektrycznych.
 • Zabezpiecz nieużywane gniazdka elektryczne specjalnymi zaślepkami, które uniemożliwią próby wetknięcia w gniazdko jakichkolwiek przedmiotów lub paluszków.
 • Jeśli masz w domu pianino, pilnuj, by zawsze klapa instrumentu była zamknięta, najlepiej na kluczyk. Opadająca pokrywa może wyrządzić ogromną krzywdę dziecku.
 • Czajniki i podoby sprzęt powinny być wyposażone w krótkie lub spiralne przewody elektryczne, żeby z blatów nie zwisały żadne przewody i kable, bardzo niebezpieczne dla dzieci.
 • Maszynki do golenia i żyletki zawsze trzymaj poza zasięgiem małych rącze twojego dziecka. Nigdy nie wyrzucaj ich do kosza na śmieci.
 • Upewnij się czy kuchenka ma zabezpieczenie palników. Garnki stawiaj zawsze uchwytami do środka kuchenki, by dziecko nie mogło ich dosięgnąć.
 • Zawsze używaj ekranu kominkowego, jeśli rozpalasz ogień.
 • Jeśli telefon lub dzwonek do drzwi zadzwoni właśnie wtedy, gdy prasujesz, wyłacz żelazko i postaw je na podłodze, stopą grzewczą w stronę ściany. Nigdy nie zostawiaj żelazka na desce do prasowania.
 • Właściciele schodów w domu powinni się zaopatrzyć w specjalne bramki, które montujemy na dole i u szczytu schodów.
 • W sklepach takich jak IKEA możesz nabyć specjalne blokady do okien i drzwi. Okna nie będą mogły zostać otworzone przez dziecko, drzwi natomiast pozostaną zawsze otwarte, nawet mimo przeciągu i nie przytną dziecku paluszków.
 • Zadbaj, by wszystkie środki czystości były zawsze dobrze zakręcone i zamknięte w szafce.
 • Wszystkie niezbędne akcesoria możesz kupić w sklepach takich jak IKEA, Castorama lub Mothercare.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zaplanować komunikację w kuchni, salonie i sypialni? Jak zaplanować komunikację w kuchni, salonie i sypialni?

Cały dom łączy nić dróg, ścieżek i szlaków. Poruszamy się bowiem nie tylko między pomieszczeniami, ale także wewnątrz nich. Zobacz, jak je zaplanować, aby komunikacja w domu była wygodna.

Aktualizacja: 17.04.2018 18:16
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]

Dzisiaj odbył się pogrzeb muzyka Jana "Kyksa" Skrzeka. Został on ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.