porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić regał ze krzynek? KROK po KROKU
Jak zrobić regał ze krzynek? KROK po KROKU Moda na recykling trwa. W jej ramach wykorzystujemy i przetwarzamy ...

Jak zrobić dizajnerską lampkę? KROK po KROKU

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Jak zrobić dizajnerską lampkę? KROK po KROKU
fot.: fot. Bosch
Lubisz modny minimalizm ocieplony przez drewno? Marzysz o dizajnerskiej lampce z odkrytą żarówką? Mamy dla ciebie przepis na modną i oszczędną w formie drewnianą lampę na biurko lub na stolik nocny do samodzielnego wykonania. Instrukcja przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych majsterkowiczów.

Do zrobienia drewnianej lampki potrzebne będą:
• 2 drewniane listwy 100x4x1 cm
• 1 drewniana listwa 100x4x2 cm
• drewniana deska 16x12x4 cm
• drewniana deska 4x1x2 cm
• 2 wkręty do drewna 4×65 mm
• 2 śruby 6×55 mm
• 2 nakrętki skrzydełkowe M6
• 4 podkładki pod nakrętki M6
• gniazda do lampy E27 z gwintowym łącznikiem
• 2 m kabla
• wtyczki
• włącznik światła
• wiertarko-wkrętarka
• szlifierka lub papier ścierny
• wkrętarka
• wyrzynarka

Wydrukuj rysunek ze schematem poszczególnych elementów - pomoże Ci w składaniu lampy.

 

Krok 1.
Przy pomocy wyrzynarki  przytnij drewniane listwy na wymiary podane w liście materiałów. Przygotuj listwę (100x4x2 cm). Na jednym jej końcu zrób małe nacięcie, dzięki któremu kabel będzie stabilnie się trzymał. Przy pomocy wiertarko-wkrętarki wywierć otwory w listwach i deskach w zaznaczonych miejscach.

Krok 2.
Przy pomocy szlifierki lub papieru ściernego wyszlifuj dokładnie wszystkie boki i krawędzie.

Krok 3.
Żeby wykonać bazę lampy połącz ze sobą dwie drewniane deski dwoma wkrętami (4×65) mm. Upewnij się, że mniejsza deska jest wycentrowana względem większej.

Krok 4.
Trzy drewniane listwy połącz w górną część lampy używając śruby (6×55 mm), dwóch podkładek (M6) i jednej nakrętki skrzydełkowej (M6)

Krok 5.
Przymocuj górną część konstrukcji do bazy lampy przy pomocy śruby (6×55 mm), dwóch podkładek (M6) i jednej nakrętki skrzydełkowej (M6).

Krok 6.
Przez wywiercony wcześniej otwór przeprowadź kabel do gniazda lampy. Zamontuj włącznik światła, a do jego końca podłącz wtyczkę.

Krok 7.
Połącz gniazdo lampy z górną listwą używając nakrętki dołączonej do gniazda. Pamiętaj, że przed włączeniem urządzenia przyłączenia elektryczne powinny być zawsze sprawdzone przez eksperta.

 

Materiał powstał w oparciu o materiały prasowe Bosch

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić huśtawkę? Jak zrobić huśtawkę?

Niewielka huśtawka do domu lub ogrodu to przedmiot, który daje ogromną radość dzieciom. I nie tylko! Huśtawka może posłużyć jako dodatkowe siedzisko w pokoju dziennym. Niewielkim nakładem pracy,...

Jak łączyć różne rodzaje drewna? Jak łączyć różne rodzaje drewna?

Jak łączyć różne rodzaje drewna? We wnętrzarstwie od paru lat panuje zasada „zestaw, a jak się nie gryzie, zostaw”. Przedmioty, których zestawianie budziłoby kiedyś sprzeciw, ponieważ były niejako z...

Jak samemu ozdobić tacę, by podać niezapomniane śniadanie do łóżka? Jak samemu ozdobić tacę, by podać niezapomniane śniadanie do łóżka?

Śniadanie do łóżka składa się ze... śniadania oraz tacy, na której się je podaje. Wybór potrawy śniadaniowej odłóżmy na bok. Skupmy się na tacy. Przy odrobinie kreatywności można przerobić...

Aktualizacja: 19.08.2015 16:25
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kandydatki na pierwszą damę: kim są? Co o nich wiemy? GALERIA ZDJĘĆ
Kandydatki na pierwszą damę: kim są? Co o nich wiemy? GALERIA ZDJĘĆ

Która z małżonek polityków będzie reprezentować nasz kraj jako pierwsza ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.