porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak optycznie powiększyć pokój? Proste sposoby na większą przestrzeń
Jak optycznie powiększyć pokój? Proste sposoby na większą przestrzeń Masz już dość ciasnego mieszkania? Możesz optycznie powiększyć wnętrza - ...
Modne łóżko musi mieć miękki zagłówek - możesz zrobić go samodzielnie

Jak zrobić ZAGŁÓWEK DO ŁÓŻKA? Pomysły na oryginalne wezgłowie łóżka

Jak zrobić ZAGŁÓWEK DO ŁÓŻKA? Pomysły na oryginalne wezgłowie łóżka

Zagłówek może być oryginalną ozdobą nie tylko łóżka, ale i sypialni.

fot.: Mariusz Bykowski
Zrobienie zagłówka do łóżka nie jest trudne, ale trzeba mieć kilka narzędzi i nieco umiejętności manualnych. Najprostszy sposób na wykonanie wezgłowia to dwie poduszki zawieszone na pręcie lub karniszu, trudniejszy to pikowany zagłówek mocowany do ściany.

Jak zrobić zagłówek łóżka z poduszek

Aby w prosty sposób zrobić wezgłowie do łóżka kup dwie dość duże poduszki wypełnione sztuczną włókniną. Powinny być one dość mocno wypchane, tak, żeby wypełnienie nie mogło się przemieszczać. Jeśli łóżko ma szerokość 140 cm, poduszki powinny mieć wymiar 50x60 cm. Uszyj na nie poszewki z materiału pasującego do narzuty. W jeden z dłuższych boków poszewki wszyj szelki lub troczki do wiązania. Nad łóżkiem zamocuj delikatne wsporniki do karnisza albo drewniane podpórki z wyciętym otworem na pręt. Poduszki w poszewkach nawlecz lub przywiąż do karnisza (prętu). Zagłówek z poduszek jest już gotowy!

Jak zrobić pikowany zagłówek do łóżka?

Do wykonania takiego wezgłowia potrzebne ci będą: płyta ze sklejki, gąbka, tkanina obiciowa, guziki obciągane, szydło, cienki sznurek, drewniane patyczki na zawleczki, 2 mocne kołki rozporowe, młotek, kilka małych gwoździ, nożyczki oraz tucker na duże zszywki.
Aby zrobić pikowany zagłówek będziesz musiał zamówić u stolarza płytę ze sklejki wyciętą w kształcie twojego przyszłego zagłówka. Prostokątną, zaokrągloną , z podwyższeniem w części środkowej - wszystko zależy od twojego gustu.

Kup też grubą gąbkę (ok. 10 cm) i przytnij ją do kształtu płyty. Następnie zaplanuj rozstaw pikowania i zaznacz go na płycie. W miejscach tych wywierć otwory. Za pomocą wiertaki zrób także otwory na których powiesisz zagłówek. Zamów obciągane guziki na nóżce (są punkty rzemieślnicze oferujące taką usługę). Połóż gąbkę na płycie i nakryj tkaniną obiciową.

Od tyłu, za pomocą szydła przez wywiercone otwory przekłuj warstwę gąbki i materiału zaznaczając na froncie zagłówka punkty do mocowania guzików pikowanego wezgłowia. Naciągnij lekko materiał i w przeciwległych punktach przybij go do płyty, nie dobijając gwoździ.

Następnie zamocuj guziki przewlekając przez każdy sznurek i przeciągnij go na tył zagłówka. Teraz naciągnij sznurek, zablokuj drewnianym kołeczkiem i zawiąż na supeł. Gdy ulokujesz w ten sposób wszystkie guziki zajmij się przybiciem tkaniny wokół zagłówka. Zacznij od środka górnej krawędzi. Na rogach i zaokrągleniach zrób zakładki w materiale. Tkaninę trzeba lekko naciągać, by była napięta. Następnie przybij ją zszywkami z tyłu zagłówka. W wyznaczonych miejscach zamocuj kołki rozporowe i zawieś zagłówek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak zrobić ŁÓŻKO Z EUROPALET? Zobacz jak je wykonać krok po kroku!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy można wstawić kominek do sypialni? Czy można wstawić kominek do sypialni?

Kominek w sypialni - czy to dobry pomysł? Z jednej strony działa na wyobraźnię romantyczna wizja tańczących w kominku płomieni. Z drugiej strony boimy się ryzyka żywego ognia w pomieszczeniu, w...

Jak urządzić sypialnię według zasad feng shui?

Zastosowanie się do wielu zasad feng shui wywiera dobry wpływ na psychikę, a jest to szczególnie ważne w miejscu, które służy do wytchnienia, czyli w sypialni. Nawet jeśli jesteś sceptyczny, nie...

Aktualizacja: 08.11.2012 09:34
Autor: bibika
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.