porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zagospodarować wnękę na kuchnię? Jak URZĄDZIĆ MAŁĄ KUCHNIĘ? W małych mieszkaniach nie ma co marzyć o kuchni z ...
Salon połączony z kuchnią. jaki kolor ścian kuchni i salonu

Jakie KOLORY ŚCIAN w połączonym salonie i kuchni? Gdy kuchnia połączona jest z salonem

Otwarta kuchnia to już prawie standard w projektowanych mieszkaniach. Jest to dobre rozwiązanie, ale wymaga dyscypilny stylistycznej. Aranżacja kuchni z salonem musi być spójna i funkcjonalna. Jednym z ważnych elemnetów jest wybór koloru ścian.

Polubiliśmy kuchnie otwarte, coraz więcej osób decyduje się na taki układ pomieszczeń. Kuchnia połączona z salonem jest dobrym rozwiązaniem szczególnie w małym mieszkaniu, pozwala powiększyć przestrzeń i poprawia funkcjonalność wnętrza. Ponadto zaletą otwartej kuchni jest to, że przygotowywanie posiłków i gotowanie odbywa się w przestrzeni wspólnej.

Jeśli zdecydujemy się na kuchnię otwartą, widoczną z salonu, pamiętajmy że musimy te wnętrza urządzić tak, by do siebie pasowały. Ważny jest wybór mebli (kolor frontów), materiały wykończeniowe na podłogę, kolorystyka ścian. Dobrze zaprojektowana i urządzona otwarta kuchnia uatrakcyjni przestrzeń salonu.

Kolory ścian i wyposażenia

Wybierając kolor ścian do kuchni i salonu, pamiętajmy że jeżeli mieszkanie jest małe i raczej niedoświetlone to najlepiej używać jasnych, ciepłych, neutralnych kolorów, które optycznie dodadzą przestrzeni. Ściany kuchni i salonu powinny do siebie pasować, być z jednej palety kolorów.

Aby aranżacja wnętrza nie była nudna warto zaakcentować wybraną ścianę w salonie mocniejszym kolorem, tapetą czy tynkiem dekoracyjnym. Powinna być to ściana, którą chcemy wyeksponować i która nie jest zastawiona meblami. Kolor ścian w salonie i kuchni musi też pasować do zabudowy kuchennej. Pamiętajmy, że w otwartej kuchni meble i wyposażenie prezentowane są jak na wystawie. Taka kuchnia powinna być uporządkowana, eksponujemy tylko nieliczne, za to dizajnerskie akcesoria kuchenne czy drobny sprzęt AGD.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Pierwsze mieszkanie. Jak urządzić? [ALFABET WYPOSAŻENIA DOMU]

Podłoga położona, ściany pomalowane? Zatem przyszedł czas na najlepsze – wyposażenie. Aby wszystko przebiegło po twojej myśli, nie nadszarpnęło zbytnio budżetu, a efekt zadowolił każdego domownika,...

Jak przy pomocy materiałów zaznaczyć podziały funkcjonalne we wnętrzach?

W otwartych wnętrzach umowne granice między fragmentami pomieszczenia o konkretnych funkcjach wyznaczają materiały wykończeniowe.

Jak urządzić małą kuchnię? Sposób na małą kuchnię. PORADY wygodna mała kuchnia to wyzwanie Jak urządzić małą kuchnię? Sposób na małą kuchnię. PORADY wygodna mała kuchnia to wyzwanie

Mała kuchnia to wyzwanie projektowe. Nie zostawiajmy jej urządzenia przypadkowi. Zadbajmy o dobry, przemyślany projekt kuchni. Dzięki niemu zagospodarujemy kuchnię racjonalnie i... ładnie. Sposób na...

Aktualizacja: 22.03.2016 14:18
Autor: Jaga
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?

Magdalena Smalara urodziła się w Gdyni 37 lat temu. Jest ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.