porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co wiemy o polskiej ceranice lat.50. i 60. XX w.? Perły rodzimej ceramiki z lat 50. i 60. xx w. ...

Kolorowe ściany w domu [ogólne zasady]

Większość osób planujących wystrój mieszkania, zaczyna od zastanawiania się nad kolorystyką, bo to ona w dużej mierze decyduje o odbiorze emocjonalnym wnętrza. Czy ma być intrygujące, dynamiczne czy spokojne?

Kolor zmiennym jest. W zależności od światła, a także towarzystwa (sąsiedztwa innych barw), może zyskać bądź stracić na urodzie, a nawet wyraźnie zmienić ton. Wiedza o tym stanowiła nieodłączną część warsztatu zawodowego wielkich malarzy, a dla impresjonistów wręcz podstawę ich sztuki. Równie ważne znaczenie ma w dziedzinie urządzania wnętrz.

Ściana pomalowana na wybrany odcień będzie różnie wyglądała w pochmurne i w słoneczne dni. Inaczej zaprezentuje się w sąsiedztwie bieli, a inaczej, gdy konkuruje o uwagę z intensywnymi barwami. Wiele również zależy od tego, czy nadamy jej połyskliwą fakturę czy też matową. W przypadku połysku pomieszczenie może stać się nieco jaśniejsze, ale jednocześnie pomalowana powierzchnia wyda się optycznie twardsza, efekt aranżacji będzie ostrzejszy. Mat z kolei da złudzenie bardziej miękkiej faktury ścian, a co za tym idzie, wniesie do wnętrza klimat przytulności i łagodności. Kolor wywrze także odmienne wrażenie w zależności od wielkości powierzchni, na której go zastosujemy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zastosować pastelowe odcienie urządzając dom?

Trwa moda na pastele. Cieszą się popularnością m.in. dlatego, że są praktyczne, rozjaśniają i powiększają optycznie pomieszczenia.

W jaki sposób zastosować mocny kolor na ścianach w mieszkaniu?

Ściany w wyrazistym kolorze robią mocne wrażenie, ale potrafią się szybciej opatrzyć niż pomalowane neutralnie, są więc propozycją dla osób lubiących zmiany.

Jak wybrać kolor ścian? Dlaczego warto uwzględnić psychologię barw? Jak wybrać kolor ścian? Dlaczego warto uwzględnić psychologię barw?

Kolor ścian we wnętrzu ma duży wpływ na to, czy dobrze się czujemy w naszym domu. Dlatego, gdy zabieramy się za wykańczanie wnętrz powinniśmy się kierować nie tylko aktualnymi trendami, ale przede...

Aktualizacja: 08.06.2015 09:04
Autor: Irena Konecka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?

Celia Jaunat, dziewczyna Grzegorza Krychowiaka, pojawiła się na meczu Hiszpanii ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.