porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak sterować osłonami do okien połaciowych? Codzienna obsługa rolet i żaluzji okiennych może być uciążliwa szczególnie ...
Kolory dobre dla dzieci

KOLORY ŚCIAN I DODATKÓW W POKOJU DZIECKA. Jakie kolory wybrać do pokoju dziecka?

Jesteś na etapie urządzania pokoju dla dziecka i nie wiesz zupełnie, jak się do tego zabrać? Zacznij od wybrania koloru, który ma dominować w pokoju malucha. Będzie ci dużo łatwiej podjąć kolejne decyzje.

Od czego zależy wybór kolorów do pokoju dziecka?

To, jaki kolor będzie dominujący w pokoju dziecka zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim od wieku dziecka, jego charakteru, temperamentu i upodobań. Kolor w pokoju dziecka powinien również pozytywnie wpływać na rozwój dziecka.

Jak dobrać kolor pokoju kilkulatka, a jak dla dziesięciolatka?

Wraz z wiekiem dzieciom zmieniają się upodobania kolorystyczne. I nie ma w tym nic dziwnego, że kilkuletniej dziewczynce spodobają się inne barwy niż dziewczynce wkraczającej w wiek nastoletni. Mniejsze dzieci lubią kolory zbliżone do czerwonego. Dlatego też kilkuletnie dziewczynki bardzo często chcą mieć wszystko na różowo. Później przychodzi czas na inne kolory: żółty, pomarańczowy, zielony, a następnie niebieski.

Jak wybrać kolor w zależności od temperamentu dziecka?

To, że kolory wpływają na samopoczucie wiadomo nie od dzisiaj. Do pokoju dziecka warto wybrać kolory o jasnych, ciepłych odcieniach, ponieważ wprawiają w dobry nastrój. Unikaj smutnych kolorów takich jak czarny, ciemny szary czy brązowy, ponieważ są ponure i przytłaczające.

Dzieci nadpobudliwe, mające problemy z koncentracją nie powinny mieć pomalowanego pokoju na takie kolory jak czerwony, pomarańczowy czy różowy, ponieważ barwy te są silnie pobudzające. W pokoju takiego dziecka lepiej sprawdzą się kolory, które uspokajają i poprawiają koncentrację, takie jak zielony, błękitny lub fioletowy.

Czy ściany w pokoju dziecka mogą być białe?

Białe ściany w pokoju wcale nie muszą być nudne. Jeżeli wybierasz taki właśnie kolor ścian do pokoju swojego dziecka, pamiętaj o dobraniu kolorowych dodatków: zasłon, dywanu lub wykładziny, kolorowej pościeli, frontów mebli. W pokoju dziecka jest zwykle mnóstwo kolorowych zabawek, tak więc pomalowany na biało pokój malucha na pewno nie będzie monotonny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
POKÓJ DZIECKA - jakie DEKORACJE, jak udekorować pokój motywem chmurek? POKÓJ DZIECKA - jakie DEKORACJE, jak udekorować pokój motywem chmurek?

Biała chmurka jest modnym, łatwym do wykonania i efektownym motywem dekoracyjnym, który rozweseli dziecięcy pokój. Świetnie wygląda na tle pastelowych kolorów ścian, tak popularnych w pokojach...

Jakie kolory w pokoju dziecka? Jakie barwy pasują do pokoju dziecięcego? Jakie kolory w pokoju dziecka? Jakie barwy pasują do pokoju dziecięcego?

Czy w pokoju dziecka warto stosować pastelowe kolory czy lepiej intensywne? Czy mocne kolory nie spowodują jednak, że dziecko będzie zbyt nerwowe? Zobacz jakie kolory są najlepsze do pokoju dziecka.

Jakie naklejki można kupić do dekoracji pokoju dziecka? Jakie naklejki można kupić do dekoracji pokoju dziecka?

Naklejki są sposobem na błyskawiczną metamorfozę wnętrza. Są idealne do pokoju dziecka, który częściej niż inne pokoje potrzebuje odświeżenia i dopasowania do wieku i zainteresowań właściciela....

Aktualizacja: 22.03.2016 16:40
Autor: am
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Tomczak, biznesmen od afery Durczoka - kim jest?

Zbigniew Tomczak to biznesmen, o którym stało się głośno w ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.