porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Efekt murowany, czyli jak łatwo ozdobić ścianę? Pomysłów na wykończenie ściany jest wiele. Wspaniały efekt uzyskasz nie ...
W małych wnętrzach idealnym rozwiązaniem jest połączenie kuchni i salonu

Kuchnia w pokoju dziennym - jak wydzielić?

Kuchnia w pokoju dziennym - jak wydzielić?

Jeśli chcemy częściowo oddzielić kuchnię od salonu na granicy pomieszczeń można zastosować różne rozwiązania. Sprawdzi się: barek, ścianka działowa, regał ażurowy, ścianka z luksferów, ściana szklana czy drzwi przesuwne. 

fot.: Andrzej Szandomirski
Jeśli masz małe mieszkanie dobrym rozwiązaniem jest włączenie kuchni do strefy dziennej. Kuchnia połączona z salonem wymaga odpowiedniego urządzenia, tak by dwa pomieszczenia były wygodne i funkcjonalne. Jeśli chcesz wydzielić kuchnię w salonie, między wnętrzami możesz zastosować różne rozwiązania.

Kuchnia połączona z salonem to coraz częstsze rozwiązanie w mieszkaniach. Szczególnie stosowane w małych wnętrzach. Kuchnia otwarta na salon to dobry sposób na powiększenie pomieszczeń i przestrzeni w domu.

Jeśli chcemy częściowo oddzielić kuchnię od salonu na granicy pomieszczeń można zastosować różne rozwiązania. Sprawdzi się: barek, ścianka działowa, regał ażurowy, ścianka z luksferów, ściana szklana czy drzwi przesuwne. Te rozwiązania pozwolą częściowo ukryć kuchenną zabudowę.

Jak wydzielić kuchnię w salonie: pomysłowe rozwiązania

Na granicy kuchni i salonu można zrobić barek. Może to być barek murowany lub sam blat wsparty na nodze. Przy takim barku można ustawić hokery i stworzyć miejsce do wspólnego biesiadowania, picia kawy, czy zjedzenia śniadania. Jeśli mamy więcej miejsca możmy zdecydować się na wyspę kuchenną. Uzupełni ona zabudowę kuchni o dodatkowy blat i szafki. Na wyspie może być zamontowany zlew czy płyta grzejna. Ale pamiętajmy, że wyspa zmniejszy powierzchnię salonu.

Między kuchnią na salonem można też ustawić niepełną ściankę działową. Z jednej strony może mieć dosunięty stół, dzięki temu powstanie mała jadalnia w mieszkaniu. Ściankę można zbudować z cegieł, bloczków z betonu komórkowego lub płyt gipsowo-kartonowych. Warto zrobić taki projekt ścianki, by np. od strony kuchni powstały jeszcze w niej półki czy szafki.

Innym sposobem na wydzielnie kuchni od salonu jest mebel stojący na granicy pomieszczeń, na przykład z ażurowymi półkami, do których można mieć dostęp z obu stron albo tylko z jednej z nich. Taki regał można wykonać na zamówienie lub kupić gotowy, np. w IKEA. Pamiętaj, aby utrzymać na półkach porządek. Na kilku z nich można ustawić ładne pudełka. Regał dzielący pomieszczenia musi być stabilny, dlatego trzeba go przytwierdzić do ściany, sufitu lub podłogi.

Jeszcze inną propozycją jest postawienie ścianki działowej z luksferów lub ze szkła. Pozwali to zachować odrębny charakter kuchni, a jednocześnie wpuścimy więcej światła do wnętrza. Do wykonania ścianki z luksferów czy szklanej ściany musimy zatrudnić fachowców.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
JAKI KOLOR ŚCIAN wybrać do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego? Jakie kolory będą królować we wnętrzach w 2012 roku? JAKI KOLOR ŚCIAN wybrać do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego? Jakie kolory będą królować we wnętrzach w 2012 roku?

Barwy decydują o charakterze wnętrza, podkreślają jego zalety, ukrywają wady. Wpływają też na twój nastrój – relaksują, motywują, bawią. Pod warunkiem jednak, że są właściwie dobrane. Na jakie...

Jak zaaranżować barek w domu? Jak zaaranżować barek w domu?

Barek na granicy kuchni i salonu optycznie łączy pomieszczenia, jednocześnie je oddzielając. Na co dzień pełni funkcje stołu, miejsca do pracy czy blatu do wydawania posiłków. A podczas spotkań...

Jak dobrać oświetlenie? Jak dopasować oświetlenie do funkcji pomieszczenia?

Jaki typ oświetlenia wybrać? Jak oświetlić gabinet, a jak pokój dla dziecka? Dobór odpowiedniej instalacji świetlnej wcale nie jest taki prosty. Zła decyzja wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia,...

Aktualizacja: 21.03.2016 13:33
Autor: Jaga
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]

Dzisiaj odbył się pogrzeb muzyka Jana "Kyksa" Skrzeka. Został on ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.