porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego KOREK jest EKOLOGICZNYM materiałem wykończeniowym? Korek to materiał naturalny, doskonały do wykańczania ścian i podłóg ...
Dekoracyjny efekt i unikalne wzory uzyskamy używając: pędzla, wałka, pacy zębatej, szpachelki, a nawet gąbki i grzebienia.

MALOWANIE ŚCIAN FARBĄ STRUKTURALNĄ. Jak w prosty sposób wykonać dekoracje ścienne w mieszkaniu?

Malowanie ścian farbą strukturalną, to świetny pomysł na wykonanie dekoracji ściennych. Nie wymaga od nas specjalnych umiejętności, wystarczy pomysłowość i zmysł łączenia kolorów. Farba strukturalna odmieni monotonną, nudną ścianę, bez dużych nakładów finansowych.

Farba strukturalna doskonale pokrywa wszelkie nierówności i pęknięcia ścian. Podłoże, na którym będzie wykonana struktura, nie musi być idealnie gładkie. A co najważniejsze trwałość takiej dekoracji powoduje, że farba strukturalna może być nakładana w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych.

Czym nakładamy farbę strukturalną?

Dekoracyjny efekt i unikalne wzory uzyskamy używając: pędzla, wałka, pacy zębatej, szpachelki, a nawet gąbki i grzebienia.

Przed przystąpieniem do malowania ściany należy dobrze wymieszać farbę, najlepiej postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Kolejny krok to równomierne nakładanie farby na ścianę. W zależności od gęstości farby używamy pędzla, wałka, pacy czy szpachelki. Jeśli mamy pomalować duży fragment ściany, to dzielimy go na mniejsze pola, za pomocą taśmy malarskiej. Po nałożeniu farby (najlepiej jednym pociągnięciem na całej długości malowanej powierzchni) możemy przystąpić do nadania ścianie wybranej przez nas faktury.

Malowanie ścian z pomysłem

Pamiętajmy, że fakturę należy wykonać przed wyschnięciem farby na ścianie. Do wykonania dekoracji na ścianie, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, można przy jednej fakturze używać kilku narzędzi jednocześnie, np. pędzla, grzebienia, gąbki. Do wytłaczania wzorów na powierzchni ściany można również użyć specjalnego wałka fakturowanego.
Musimy pamiętać, że przedmioty i narzędzia przeznaczone do ozdabiania ściany, nie mogą być zanurzane bezpośrednio w pojemniku z farbą. Używamy ich tylko do tworzenia faktury.

Jak wykonać modną dekorację ścienną?

Jeden z wielu efektów, jaki możemy uzyskać stosując farbę strukturalną, to imitacja okładziny z kamienia. Tego typu dekorację ścienną uzyskuje się przez gładzenie powierzchni ściany szpachelką, a następnie za pomocą wałka (np. do tapet, lub specjalnego) dociska się do faktury pogniecioną folię malarską. A teraz czas na efekt. W zależności od tego, jak gęsta będzie farba oraz jakiego „przyrządu” użyjemy, możemy uzyskać na ścianach struktury podobne np. do marmuru, trawertyny, piaskowca czy dolomitu. Jeszcze lepszy efekt dekoracyjny uzyskamy, gdy pokryjemy je bejcą czy lazurą.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak dobrać farbę do wnętrza? Poradnik Jak dobrać farbę do wnętrza? Poradnik

Farbę należy dobrać do funkcji użytkowej pomieszczenia. Inna sprawdzi się w kuchni i łazience, a inna w pokoju dziecka. Przeczytaj, zanim wymalujesz swoje mieszkanie.

Malowanie ścian bez fachowców. Jak przygotować ścianę do malowania? Malowanie ścian bez fachowców. Jak przygotować ścianę do malowania?

Niektóre prace remontowe wymagają zatrudnienia fachowców. Gruntowanie i malowanie ścian jest o tyle łatwe, że wystarczy znaleźć na nie czas i prawidłowo przygotować ściany pod farbę. Oto 4 ważne...

Jakiego koloru ściany w pokoju dziecka?

Nie wiesz, na jaki kolor pomalować dziecięcy pokój? To my Ci podpowiemy.

Aktualizacja: 18.06.2012 20:12
Autor: Ewa Jankowska
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Wielki powrót polskiej aktorki! Katarzyna Wołejnio jest gwiazdą najnowszego programu ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.